Policja Pabianice zatrzymała nietrzeźwego uciekiniera z ponad 2 promilami
W dniu wczorajszym, świadoma postawa mieszkańca Pabianic przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy. Dzięki szybkiej reakcji i współpracy z policją, 63-letni mężczyzna, który próbował uciec przed organami ścigania, został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie, co skutkuje poważnymi konsekwencjami prawnymi.
  1. Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym wpłynęło do pabianickiej policji 26 lutego 2024 roku, około godziny 15.25.
  2. Świadek incydentu zauważył niepewne zachowanie kierowcy forda na ulicy Parkowej w Pabianicach.
  3. Zaniepokojony obywatel podjął decyzję o śledzeniu mężczyzny i powiadomieniu służb, dzięki czemu policjanci mogli szybko zlokalizować podejrzanego.
  4. Po próbie ucieczki 63-latka przez Park Wolności, funkcjonariusze z pabianickiej drogówki zatrzymali go po krótkim pościgu pieszym.
  5. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  6. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Wydarzenie to stanowi przypomnienie o nieustającej potrzebie czujności i odpowiedzialności, zarówno na drodze, jak i poza nią. Nieodpowiedzialna decyzja o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu, nie tylko naraża życie i zdrowie samego kierowcy, ale również innych uczestników ruchu. Cenne jest zatem, że mieszkańcy Pabianic wykazują gotowość do działania na rzecz bezpieczeństwa swojej społeczności.

Jest to kolejny przykład na to, jak ważna jest współpraca między obywatelami a organami ścigania. Dzięki wzajemnej odpowiedzialności i zaangażowaniu, możliwe jest utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na naszych drogach. Nieodpowiedzialność i lekceważenie przepisów ruchu drogowego muszą spotkać się z konsekwentnymi reakcjami, tak, aby każdy uczestnik ruchu czuł się bezpiecznie na ulicach naszego miasta.


Według informacji z: Policja Pabianice