Aktualne ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim. Zobacz, ile przeciętnie płacono za metr nieruchomości do końca września 2026

· aktualizacja:
Ceny nieruchomości w Konstantynowie Łódzkim - raport z rejestru cen

Barometr cen, październik 2026: mediana ceny mieszkania w Konstantynowie Łódzkim wynosi 6 403 zł/m². To o 233 zł/m² mniej (-3,5%) niż średnia z 2025 r. Jednocześnie poziom cen pozostaje o 19% wyższy niż w 2022 r. Zestawienie pokazuje ceny transakcyjne z aktów notarialnych, a nie oczekiwania sprzedających zapisane w ogłoszeniach. Dla kupującego oznacza to punkt odniesienia do negocjacji i porównywania lokali o podobnej powierzchni oraz lokalizacji.

Redakcja infopabianice.pl dokłada szczególnych starań, by informacje na tej stronie były rzetelne i aktualne. Jeśli mimo to zauważysz błąd, zgłoś go redakcji.

Spis treści:

Ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim: najważniejsze liczby

  • 6 403 zł/m² - mediana ceny mieszkań.
  • -233 zł/m² (-3,5%) - zmiana wobec średniej z 2025 r.
  • 5 268-7 689 zł/m² - przedział obejmujący połowę transakcji.
  • 387 500 zł - mediana ceny zakupu; mediana powierzchni wynosiła 58 m².
  • +19% - wzrost ceny metra od 2022 r., średnio +4,5% rocznie.

Cena metra i całkowity budżet zakupu opisują różne aspekty rynku. Pierwsza pomaga porównywać mieszkania, druga pokazuje skalę wydatku. W praktyce lokal z niższą stawką za metr nie musi być tańszy w zakupie, jeśli ma większą powierzchnię.

Infografika: ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim
Infografika: ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim

Nowe mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego?

RynekMediana zł/m²
pierwotny (deweloperski)6 834
wtórny6 799

6 834 zł/m² płacono na rynku pierwotnym, wobec 6 799 zł/m² na rynku wtórnym. Premia za mieszkanie deweloperskie wynosiła 0,5%. Stawki obu segmentów były więc zbliżone, a przy wyborze większego znaczenia nabierają koszty wykończenia, stan techniczny budynku i termin dostępności lokalu.

Ile kosztuje kawalerka, a ile duże mieszkanie?

MetrażMediana zł/m²
25-35 m² (kawalerki)6 033 *
35-45 m² (małe 2-pok.)5 395 *
45-55 m² (2-pok.)6 074 *
55-70 m² (3-pok.)6 713 *
70-90 m² (duże 3-4 pok.)8 376 *
90-120 m² (największe)6 453

* w rejestrze niewiele danych dla tego przedziału - wartość orientacyjna

5 395 zł/m² to najniższa stawka w zestawieniu metraży, przypisana mieszkaniom o powierzchni 35-45 m². Najwyższą, 8 376 zł/m², odnotowano w przedziale 70-90 m². Kawalerki o powierzchni 25-35 m² osiągały 6 033 zł/m², a największe lokale, 90-120 m², kosztowały 6 453 zł/m².

Nie widać tu prostego schematu, według którego cena metra maleje wraz z powierzchnią. Poszczególne segmenty mogą obejmować inne typy budynków i lokalizacje, dlatego sam metraż nie wyjaśnia całego zróżnicowania cen.

Ceny wg metrażu - Konstantynów Łódzki
Ceny wg metrażu - Konstantynów Łódzki

Mapa cen: gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej

7 542 zł/m² to najwyższa wartość w tabeli, dotycząca rejonu Józefów. Najniższą, 4 862 zł/m², odnotowano w rejonie Srebrna Dąbrowa. W rejonie Srebrna mediana wyniosła 6 333 zł/m², a w rejonie Osiedle Literatów 6 249 zł/m².

Rejonzł/m²
Józefów7 542 *
Srebrna6 333
Osiedle Literatów6 249
Srebrna Dąbrowa4 862 *

* w rejestrze niewiele danych dla tej okolicy - wartość orientacyjna

Dla poszukującego mieszkania mapa jest przede wszystkim narzędziem porównania lokalizacji. Cenę konkretnego lokalu warto zestawiać także z jego powierzchnią, stanem technicznym i kosztami doprowadzenia do standardu oczekiwanego przez kupującego.

Mapa cen mieszkań - Konstantynów Łódzki
Mapa cen mieszkań - Konstantynów Łódzki

Ceny wg części miasta - Konstantynów Łódzki
Ceny wg części miasta - Konstantynów Łódzki

Ile naprawdę kosztuje zakup: PCC, notariusz, opłaty

Przy zakupie mieszkania za 387 500 zł budżet nie kończy się na cenie zapisanej w umowie. Na rynku wtórnym podatek PCC według stawki 2% wynosi około 7 750 zł; nie zapłacą go osoby korzystające ze zwolnienia przy zakupie pierwszego mieszkania.

Maksymalna taksa notarialna z VAT to do około 2 854 zł, przy czym stawki można negocjować. Opłaty sądowe za wpisy do księgi wieczystej wynoszą 300 zł. Przy zakupie od dewelopera PCC nie występuje - cena zawiera VAT. Oddzielną pozycją budżetu pozostaje wykończenie lub remont.

Więcej aktualności z Pabianic znajdziesz na stronie głównej infopabianice.pl, a wydarzenia i imprezy na najbliższe dni zawsze na infopabianice.pl/wydarzenie.

Jak zmieniały się ceny od 2019 roku

Historia cen przedstawiona na wykresie pozwala umieścić bieżący wynik w dłuższej perspektywie. Od 2022 r. cena metra wzrosła z 5 362 zł do 6 403 zł, czyli o 19%, przy średnim tempie 4,5% rocznie.

Odpowiedź na pytanie, o ile wzrosły ceny, zależy więc od przyjętego punktu odniesienia. Obecny spadek wobec 2025 r. nie oznacza powrotu do poziomu z 2022 r.

Trend cen - Konstantynów Łódzki
Trend cen - Konstantynów Łódzki

Konstantynów Łódzki na tle regionu: gdzie za metr płaci się mniej

8 035 zł/m² wynosi mediana dla monitorowanych miast województwa łódzkiego. W Konstantynowie Łódzkim metr kosztuje o 1 632 zł mniej. Zestawienie sąsiednich miast pokazuje jednak, że regionalny rynek nie tworzy jednolitego poziomu cen.

MiastoOdległośćMediana zł/m²Różnica
Konstantynów Łódzki-6 403-
Aleksandrów Łódzki7 km7 710+20,4%
Pabianice11 km6 300-1,6%
Łódź12 km9 272+44,8%
Zgierz12 km6 467+1,0%

W mieście Aleksandrów Łódzki stawka była o 1 307 zł/m² wyższa (+20,4%). Pabianice pozostawały tańsze, natomiast Zgierz miał poziom zbliżony do Konstantynowa Łódzkiego. Największą różnicę w tym porównaniu widać względem Łodzi.

Komentarz analityczny

-233 zł/m² (-3,5%) wobec średniej z 2025 r. oznacza zmianę kierunku względem długookresowego wzrostu wynoszącego 4,5% rocznie od 2022 r. Lokalny rynek znajduje się poniżej ubiegłorocznego punktu odniesienia, lecz nadal powyżej wcześniejszych poziomów. To rozróżnienie jest istotne przy ocenie pozycji negocjacyjnej kupującego.

Na największych rynkach obraz był inny: w II kwartale 2026 r. średnia cena nowych mieszkań wyniosła 14 444 zł/m², rosnąc o 0,6% rok do roku, a używanych 13 657 zł/m², ze wzrostem o 0,7% (źródło: NBP, Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych, II kwartał 2026 r.). Ogólnopolski kierunek nie musi zatem powtarzać się w każdym mieście.

Kanałem łączącym te rynki jest finansowanie. Stopa referencyjna pozostała na poziomie 3,75% (źródło: NBP, decyzja RPP z 9 września 2026 r.). Oprocentowanie nowych kredytów wynosiło 6,07%, o 0,7 punktu procentowego mniej rok do roku, a wartość udzielonych kredytów wzrosła o 50,3%, przekraczając 13 mld zł (źródło: AMRON-SARFiN nr 2/2026 oraz BIK, czerwiec i II kwartał 2026 r.). Tańsze finansowanie może zwiększać dostępny budżet nabywców również w mniejszych miastach.

Co dalej z cenami? Jeśli dostępność kredytu przełoży się na większy lokalny popyt przy niezmienionej podaży, presja na spadki może osłabnąć. Jeśli oferta będzie rosła szybciej niż zainteresowanie zakupem, kupujący mogą zachować przestrzeń do negocjacji. Twarda prognoza nie jest tu uzasadniona - kierunek zależy od relacji popytu do dostępnych mieszkań.

Najczęstsze pytania

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Konstantynowie Łódzkim?

Mediana wynosi 6 403 zł/m². Połowa transakcji mieściła się w przedziale 5 268-7 689 zł/m².

Czy ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim rosną, czy spadają?

Mediana jest o 233 zł/m² niższa (-3,5%) niż średnia z 2025 r.

Która część miasta jest najdroższa, a gdzie kupię najtaniej?

Najwyższą wartość w zestawieniu ma rejon Józefów: 7 542 zł/m²*, a najniższą rejon Srebrna Dąbrowa: 4 862 zł/m²*.

Ile kosztuje kawalerka lub małe mieszkanie w Konstantynowie Łódzkim?

Dla powierzchni 25-35 m² mediana wynosi 6 033 zł/m²*, a dla 35-45 m² wynosi 5 395 zł/m²*.

Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe niż z rynku wtórnego?

Tak, o 0,5%: mediany wynoszą odpowiednio 6 834 zł/m² i 6 799 zł/m².

Metodologia

Analiza powstała na podstawie Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez starostwo powiatowe i udostępnianego przez GUGiK w serwisie geoportal.gov.pl - to rzeczywiste ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ceny ofertowe. Podstawą tego opracowania jest 48 transakcji mieszkaniowych z ostatnich 12 miesięcy - akty notarialne z datami od 10 października 2025 do 29 kwietnia 2026 (mieszkania 25-120 m² z aktów jednolokalowych; filtr 1500-30 000 zł/m² odcina garaże, transakcje pakietowe i symboliczne). Jeśli nie zaznaczono inaczej, wszystkie wartości - mediana dla miasta, zestawienia osiedli i rejonów, metraży i ulic oraz historia cen - obejmują łącznie rynek pierwotny (15 transakcji) i wtórny (17); rozdzielenie rynków pokazuje wyłącznie tabela w sekcji o mieszkaniach od dewelopera i z rynku wtórnego. Podajemy mediany - odporne na skrajne akty.

Tam, gdzie rejestr zawiera niewiele wpisów dla danej okolicy lub segmentu, wartość oznaczamy jako orientacyjną, a przy skrajnie małej liczbie danych w ogóle jej nie publikujemy. Dla części zestawień o rzadszych transakcjach analiza obejmuje dłuższy okres (do 24 miesięcy lub od 2019 r.), aby wynik był stabilny.

Podział miasta na rejony oparto na zwyczajowych nazwach z map OpenStreetMap (© OpenStreetMap contributors, licencja ODbL); granice są orientacyjne i nie są to jednostki administracyjne.

Stan danych: 2026-04-29; wpisy trafiają do rejestru z opóźnieniem do kilku tygodni, więc ostatnie 2-3 miesiące są niepełne i mogą ulec rewizji.

Analiza ma charakter informacyjny - nie stanowi wyceny nieruchomości ani porady inwestycyjnej. RCN nie zawiera informacji o standardzie lokali. Ten barometr cen aktualizujemy co miesiąc; następna aktualizacja: listopad 2026.

Widzisz błąd lub nieaktualną informację? Zgłoś błąd, sprostowanie lub uwagę

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Ostatnie Artykuły