Policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców z 2,5 promila alkoholu
W ciągu jednego dnia policjanci z Konstantynowa Łódzkiego zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni mieli niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie, co mogło doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drogach.
  1. Zatrzymanie pijanego kierowcy Dacii na ulicy Łódzkiej.
  2. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy Nissana w Madajach Nowych.
  3. Apel policji o trzeźwość za kierownicą i reakcję na niebezpieczne zachowania.
  4. Skutki prawne dla obu zatrzymanych kierowców.

20 maja 2024 roku policjanci z Konstantynowa Łódzkiego otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który stracił przytomność za kierownicą na ulicy Łódzkiej. Świadek zdarzenia, 73-letni mieszkaniec, zauważył, że kierujący Dacią zatrzymał się na chodniku i zasnął za kierownicą. Okazało się, że 59-letni mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy i niebawem odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 22.20, policjanci interweniowali w miejscowości Madaje Nowe. Otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Świadkowie zdarzenia, kobieta jadąca Audi i mężczyzna kierujący Lexusem, zauważyli Nissana, który poruszał się wężykiem. 41-latek z Lexusa wyprzedził pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, zabierając mu kluczyki. 63-letni mężczyzna miał w organizmie również niemal 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, jechał pomimo sądowego zakazu oraz bez aktualnych badań technicznych pojazdu. Za swoje postępowanie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powyższe sytuacje pokazują, jak nieodpowiedzialne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kierowcy, którzy decydują się na jazdę „na podwójnym gazie”, stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Każda ilość alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji i powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Policja apeluje do mieszkańców o trzeźwość za kierownicą oraz o reagowanie na niebezpieczne zachowania innych kierowców. „Policjanci sprawdzą każdy sygnał! A nasza reakcja może uratować komuś zdrowie, a nawet życie” – przypomina sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek. Pamiętajmy, że odpowiedzialność na drodze to nasz wspólny obowiązek.


Na podstawie: KPP w Pabianicach