Jabłonie – jak je hodować?

Jabłonie to jedne z najbardziej popularnych drzew w naszym kraju. Pod względem produkcji owoców Polska jest jednym z liderów światowych, a jabłonie można wykorzystywać w innych celach, w tym jako ozdoby ogrodu. Jak dobrze hodować jabłoń i czym charakteryzują się te typowe dla naszego kraju rośliny?

Jabłoń – źródło owoców i nie tylko

Jabłoń to rodzaj drzew z rodziny różowatych. Jabłonie liczą sobie nawet do 55 gatunków, a naturalnie występują w strefie klimatycznej umiarkowanej, lecz tylko na półkuli północnej. Są bardzo często uprawiane, a dziko w Polsce znajdziemy jedynie jeden gatunek, którym jest jabłoń dzika. Jabłonie to drzewa osiągające zazwyczaj do 20 metrów. Hoduje się je przede wszystkim dla owoców, czyli jabłek. Sporo gatunków ma jednak cel ozdobny, bądź używa się ich nawet leczniczo. Chcąc samemu hodować jabłonie należy o nie bardzo dobrze zadbać. Do wyboru mamy zwykłe drzewka, bądź jabłonie kolumnowe, które są dobrym wyborem, gdy zależy nam na otrzymaniu jak największej liczby jabłek z niewielkiej przestrzeni. Sadzonki jabłoni zakupić można w internecie korzystając na przykład z portalu https://domisad.pl/catalog/jablon.

Hodując jabłoń ważne jest by ją odpowiednio przycinać oraz zapewnić jej żyzną glebę oraz nasłonecznione miejsce, które nie jest narażone na silny wiatr. Jabłonie owoce potrafią dawać już nawet dwa lub trzy lata po ich zasadzeniu. Jeśli szukasz wiedzy na temat innych interesujących rzeczy, to warto zajrzeć na strony asbiznesu.pl a także muszlafest.pl, które oferują sporo tekstów z wielu dziedzin.