Pabianiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej w Ksawerowie, a także ujawnili kierującego rowerem, który był pod działaniem alkoholu. Zgodnie z nowym taryfikatorem na osoby, które popełniły wykroczenia zostały nałożone wysokie mandaty karne.

21 stycznia 2022 roku około godziny 14.00 funkcjonariusze otrzymali powiadomienie o kolizji drogowej w Ksawerowie przy skrzyżowaniu ulic Łódzkiej i Łaskiej. Kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej z przeciwnego kierunku kierującej skodą. Doszło do zderzenia pojazdów. 30-letni pabianiczanin za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500 złotych. 22 stycznia 2022 roku w godzinach dopołudniowych w Pabianicach na ulicy Kilińskiego policjanci zatrzymali 29-latka kierującego jednośladem. Był pijany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Wycieczka rowerowa zakończyła się wysokim mandatem – 2.500 złotych.

Na szczęście tym razem przez lekkomyślne zachowania kierowców nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy jednak, aby przestrzegać przepisów, nie tylko ze względu na wysokie mandaty, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

podkom. Ilona Sidorko