Kurs Mistrzowski Gry na Waltorni w Pabianicach 2025
W Pabianicach odbędzie się intensywny kurs mistrzowski poświęcony grze na waltorni, który potrwa od 6 do 12 lipca 2025 roku. Wydarzenie skierowane jest do muzyków pragnących rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych pedagogów. Kurs obejmuje zajęcia indywidualne oraz grupowe, a także warsztaty techniczne i repertuarowe, które mają pomóc uczestnikom w doskonaleniu warsztatu i przygotowaniu do przesłuchań orkiestrowych.
Termin i miejsce
Data: 6 lipca 2025, godzina 11:00 – 12 lipca 2025, godzina 14:00
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach (MOK Pabianice)
Organizator i prowadzący
Kurs organizowany jest przez lokalną instytucję kultury w Pabianicach. Zajęcia poprowadzą uznani profesorowie z polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, w tym między innymi:
- Prof. Peter Arnold z Musikhochschule Mannheim
- Dr hab. Tomasz Bińkowski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
- Prof. dr hab. Dariusz Mikulski z Akademii Muzycznej w Łodzi
- Prof. Raimund Zell z Anton Bruckner Private University w Linzu
Program kursu
Uczestnicy kursu będą mieli okazję pracować nad techniką gry na waltorni, w szczególności skupiając się na takich aspektach jak rozgrzewka, elastyczność, tryle wargowe, podwójne i potrójne staccato, technika zatykania oraz kontrola oddechu. Program obejmuje codzienne warsztaty, lekcje indywidualne oraz zajęcia grupowe.
W ramach kursu przewidziano także wsparcie przy opracowywaniu repertuaru oraz przygotowaniu do przesłuchań do orkiestr. To wydarzenie daje możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów z innymi muzykami, którzy dzielą zainteresowanie grą na waltorni.
Ostatnie Artykuły

ABBA wraca do Konstantynowa Łódzkiego na koncert pełen dyskotekowych hitów

Wiedza o pożarach była na wagę punktów w Woli Zaradzyńskiej

Wielkogabaryty znikają z posesji, ale nie wszystko można wystawić

Hejt zaczyna się w sieci, a wraca do domu – w Konstantynowie Łódzkim padły mocne diagnozy

Pabianice w finale policyjnego turnieju - padł wynik, który zwraca uwagę

Piątkowisko wygrało turniej, a powiat pabianicki wysłał dwie drużyny dalej

Piłsudskiego w remoncie, a jeden z ważniejszych odcinków miasta zmienia się na oczach kierowców

Uczniowie „Piątki” zebrali dary dla zwierząt, które czekają na dom

Brus otworzy drzwi do tramwajów sprzed lat i darmowego dojazdu

Darmowy autobus ma ułatwić drogę na Dzień Wody w Zagajnikowej

Policjant po służbie przyłapał złodzieja roweru w sklepie na Moniuszki

Mobilna wystawa o polskich bohaterach stanie na placu Kościuszki
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – SPR PABIKS Pabianice – KSSPR Końskie 26:31](/images/mecz/thumbnails/spr-pabiks-pabianice-ksspr-konskie-11042026-2631.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa C) – SPR PABIKS Pabianice – KSSPR Końskie 26:31

