Konkurs
W Szkole Podstawowej Numer 5 odbyła się już 19 edycja konkursu „Jestem Bezpieczny na drodze”. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpieczeństwa drogowego i pożarowego wśród uczniów pabianickich szkół. Patronat nad konkursem objęły lokalne władze oraz służby mundurowe.
  1. Konkurs odbył się 22 maja.
  2. Rywalizowały dwuosobowe zespoły z 7 szkół podstawowych.
  3. Najciekawszą konkurencją był test przy użyciu "refleksomierza".
  4. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Numer 1.

Konkurs „Jestem Bezpieczny na drodze” to już tradycja w naszym mieście. Tegoroczne wydarzenie odbyło się 22 maja w Szkole Podstawowej Numer 5 im. Grzegorza Piramowicza i było poświęcone zarówno bezpieczeństwu drogowemu, jak i pożarowemu. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie drugich klas z siedmiu lokalnych szkół podstawowych.

Wydarzenie objęli honorowym patronatem: inspektor Jarosław Tokarski, Komendant Powiatowy Policji, młodszy brygadier Jacek Karcz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej oraz Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Miasta. Dzięki ich wsparciu konkurs zyskał dodatkową rangę i prestiż.

Komisję konkursową stanowili aspirant Michał Łyszkowski, młodszy brygadier Maria Tomczyk oraz Katarzyna Sałacińska. Ich zadaniem było ocenić wiedzę i umiejętności młodych uczestników w zakresie rozpoznawania zagrożeń i stosowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w sytuacjach pożarowych.

Rywalizacja była zacięta, a jednym z najciekawszych i najbardziej emocjonujących zadań okazał się test na „refleksomierzu”. Z tego powodu, że wyniki były bardzo wyrównane, konieczna była dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Numer 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Promyka. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa Numer 14 im. Stanisława Staszica, a trzecie miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej Numer 2 im. Jana Pawła II.

Podczas uroczystego zakończenia nagrody wręczyli inspektor Jarosław Tokarski oraz młodszy brygadier Jacek Karcz. Gratulacje dla zwycięzców oraz podziękowania dla wszystkich uczestników, opiekunów i organizatorów przekazano za ich zaangażowanie i wkład w promowanie bezpieczeństwa w naszym mieście.


Wg inf z: KPP w Pabianicach