Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miała kierująca osobowym volkswagenem, która dachowała w Dobroniu. Swoje zachowanie próbowała wytłumaczyć w kuriozalny sposób. Jej zdaniem jazdę „na podwójnym gazie” zawdzięcza cukierkom z alkoholem. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

25.08.2023 roku około godziny 13.30 policjanci z pabianickiej jednostki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na ulicy Wrocławskiej w Dobroniu. 23-letnia mieszkanka gminy Pabianice jadąc osobowym volkswagenem nagle zjechała na pobocze straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie posesji. Auto dachowało i ostatecznie zatrzymało się na terenie jednej z posesji. Funkcjonariusze zbadali kierującą alkomatem. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swój stan tłumaczyła dużą ilością zjedzonych cukierków z alkoholem. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że alkohol i brawura na drodze to główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Apelujemy o odpowiedzialną jazdę!
Sierż. sztab. Agnieszka Jachimek