UM Pabianice: Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży!
Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”
!plakat informacyjny treść poniżej
Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców.
W Pabianicach warsztaty odbędą się 5, 11-12.2023 w naszej placówce przy ul. Piłsudskiego 7
Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE oraz liczni włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.
Wyruszmy razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Już od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie” , czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jestbezpłatnie już po raz 12.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie
Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.
O akcji “Koduj z Gigantami”
“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12!
Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników z całej Polski - stacjonarnie i online, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie.
Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania - mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i co-founder szkoły Giganci Programowania.
Programistyczna podróż do przeszłości
Środowiska i języki programowania takie jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji “Koduj z Gigantami”!
Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.
Każda edycja “Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie! - zaprasza organizator akcji Dawid Leśniakiewicz, co-founder szkoły Giganci Programowania
Akcja odbywać się będzie w całej Polsce stacjonarnie i online w dniach od 4 do 26 lutego. Na warsztaty można zapisywać się od 9 stycznia na stronie internetowej wydarzenia
Giganci Programowania to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat.
Autor: Katarzyna Golińska
Urząd Miejski w Pabianicach,
um.pabianice.pl/artykul/94/3730/programowanie-w-swiecie-retro-gier-dla-dzieci-i-mlodziezy
Ostatnie Artykuły

Plan ogólny Konstantynowa Łódzkiego trafił do konsultacji społecznych

Mefedron i tytoń bez akcyzy. 49-latek trafił do aresztu

Kanzas Cross wraca nad Ner. Dwa dystanse i biegi dla dzieci

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Syreny, pieśni i kwiaty. Pabianiczanie uczczą rocznicę powstania

Na urlopie zatrzymał toczącego się Opla. Kierowca trafił do szpitala

Godzina rozmowy, jogi i ważnych pytań. Nowy cykl dla nastolatków

Garaż blaszany w Pabianicach - praktyczny przewodnik po zgłoszeniu i pozwoleniu

Łódź Summer Festival zmienia komunikację. Dłużej pojedzie linia 43

Na Lewitynie służby pokazały, co potrafią. Było cięcie auta i piana

Tunel pod torami przy Wspólnej coraz bliżej. Projekt ma finansowanie

Siedem tysięcy kadrów na jeden ślub. Fotografka zatrzymuje to, co ulotne

Z Konstantynowa na rowerze przez Europę. Ma za sobą tysiące kilometrów

Dwa mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Nowa forma wsparcia
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach - kontakt, BOK, awarie i laboratoria
- Muzeum Miasta Pabianic - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pabianicach - kontakt, świadczenia, dokumenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach - adres, dla kogo, jak się zapisać
- MOSiR Pabianice - basen, korty, hala i Ośrodek Lewityn. Kontakt, godziny, cennik
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pabianicach - kontakt i zasoby
