dieta w pudełku

O cateringu dietetycznym zrobiło się głośno kilka lat temu i w bardzo krótkim czasie stał się absolutnym hitem wśród osób dbających o zdrowie oraz zgrabną sylwetkę. Powodów popularności diet pudełkowych jest wiele. Pomagają one w osiąganiu założonego celu, niezależnie od tego, czy  jest nim zgubienie zbędnych kilogramów, budowa masy mięśniowej czy po prostu poprawa jakości żywienia. Kiedy warto zainwestować w catering dietetyczny i co można zyskać dzięki tej usłudze?

Catering dietetyczny, czyli usługa zaprojektowana na miarę potrzeb

Największą zaletą cateringu dietetycznego jest możliwość pełnej personalizacji menu. Oczywiście każda firma cateringowa udostępnia kilka bądź nawet kilkanaście diet do wyboru, ale warte podkreślenia jest to, iż dodatkowo można je dostosowywać do swoich potrzeb. W końcu jedna osoba potrzebuje tylko trzech posiłków dziennie, a inna woli jeść mniej, ale za to częściej. Ważne jest też zapotrzebowanie na kalorie. Ta sama dieta może bowiem występować w wersji 1000 czy 1500 kcal, co jest idealną opcją dla osób odchudzających się, jak również być dostępna w wariancie 2000 kcal, który zainteresuje osoby szukające po prostu zdrowych i pełnowartościowych posiłków.

Do najpopularniejszych diet oferowanych przez specjalistyczny catering można zaliczyć:

  • diety low carb, które charakteryzuje niska zawartość węglowodanów, utrzymująca się na poziomie 10-25 proc.
  • diety ketogeniczne, idealne dla sportowców i osób maksymalnie ograniczających cukry, zawartość węglowodanów w takiej diecie wynosi poniżej 10 proc.
  • diety wegańskie i wegetariańskie - odpowiednie dla osób, które z przyczyn zdrowotnych bądź ideologicznych unikają jedzenia mięsa oraz produktów odzwierzęcych
  • diety bezglutenowe, eliminacyjne - odpowiednie dla alergików i osób unikających określonych składników w swoim jadłospisie.

To właśnie osoby celujące w te typy diet są najczęstszymi klientami firm oferujących catering dietetyczny Pabianice. Dzięki cateringowi można z łatwością wywiązywać się z założeń swojej diety, jednocześnie nie poświęcając czasu ani na gotowanie, ani na zakupy spożywcze.

Dla kogo jest catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to propozycja dla osób, które są świadome roli pełnowartościowych i zdrowych posiłków w codziennym życiu. Catering dietetyczny jest najczęściej wybierany przez osoby zapracowane, ceniące sobie wolny czas po pracy i nielubiące spędzać popołudnia w kuchni. Kierowca firmy cateringowej raz dziennie, wczesnym rankiem, przywozi pod drzwi klienta komplet posiłków, które są szczegółowo opisane pod kątem zawartości oraz proporcji makroskładników. Posiłki pakowane są w higieniczne tacki, które można podgrzewać w kuchence mikrofalowej, co powoduje, że dieta pudełkowa sprawdza się nie tylko w domu, ale też w pracy.

Catering dietetyczny to zdecydowanie propozycja dla osób, które są nastawione na osiąganie założonych celów, ambitne i zorientowane na najprostsze rozwiązania. Korzystając z diety pudełkowej, można jeść smacznie, zdrowo, oszczędzając przy tym masę wysiłku i zyskując więcej wolnego czasu na realizację swoich pasji.