Flotę pabianickiej policji zasiliły kolejne radiowozy. W 2021 roku nasza jednostka wzbogaciła się o 3 nowe auta. Tym razem dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnymi samorządami, które w połowie sfinansowały to przedsięwzięcie, do służby trafią oznakowane toyota corolla i kia sportage.

Na początku grudnia 2021 roku flota pabianickiej komendy została zasilona nową hybrydową skodą octavią. Samochód został zakupiony w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP. Radiowóz wykorzystywany jest od niedawna przez Wydziału Ruchu Drogowego pabianickiej jednostki. Kolejne dwa nowe auta zostały przekazane 22 grudnia 2021 roku w obecności wójta gminy Dobroń Roberta Jarzębaka, wójta gminy Dłutów Grażyny Maślanki-Olczyk, wójta gminy Lutomiersk Tadeusza Borkowskiego i wójta gminy Pabianice Marcina Wieczorka. Środki na ten cel pochodzą w połowie z budżetu policji, a w połowie z zasobów przekazanych przez samorządy lokalne. Oznakowana toyota corolla pozostanie w dyspozycji Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim, który swoim zasięgiem obejmuje teren gminy Lutomiersk. Pojazd jest z napędem hybrydowym, wyposażony w benzynową jednostkę 1.8 litra o mocy 150 KM oraz automatyczną skrzynię biegów. Natomiast kia sportage zasiliła flotę Posterunku Policji w Hermanowie. Radiowóz jest napędzany około 180 konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra z manualną skrzynią biegów.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski podziękował władzom samorządowym za finansowanie, które umożliwiło zakup policyjnych pojazdów. Podkreślił, że modernizacja floty policyjnej znacząco poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań. Tym samym również wzmocni się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Komendant wyraził także wdzięczność za  deklarację dalszej współpracy w roku 2022 między lokalnymi samorządami, a pabianicką komendą policji. Jednocześnie złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Sierż.szt. Agnieszka Jachimek

 

  • uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów funkcjonariuszom z pabianickiej jednostki policji
  • kluczyki do dwóch nowych radiowozów
  • uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów funkcjonariuszom z pabianickiej jednostki policji przez władze samorządowe
  • uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów funkcjonariuszom z pabianickiej jednostki policji
  • uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów funkcjonariuszom z pabianickiej jednostki policji