Akcesoria GSM z roku na rok zyskują na popularności i podbijają rynek miłośników gadżetów na całym świecie. Nic w tym dziwnego, coraz popularniejsze smartfony, tablety i smartwatche potrzebują odpowiedniego zaopatrzenia, byśmy mogli wykorzystać maksimum ich możliwości. Jakie akcesoria GSM będą najpopularniejsze w 2022 roku i dlaczego?

 

Etui do składanego smartfona

Wraz z popularnością smartfonów ze składanym ekranem, rosnąć będzie też rynek akcesoriów GSM dopasowanych do wyświetlaczy typu fold. Na rynku telefonów ze składanym ekranem królują urządzenia marki Samsung, stąd najpopularniejsze są etui na telefon Samsung ze składanym ekranem. To jednak nie wszystko, bo na nadchodzący rok wiele znanych marek zapowiada wypuszczenie własnego telefonu z ekranem, który możemy złożyć. Producenci akcesoriów GSM już dziś szykują się więc na wielką rewolucję i wymyślają, jak odpowiednio zabezpieczyć te niewielkie telefony nowej generacji.

Akcesoria bezprzewodowe

Ładowarki, słuchawki, klawiatury i wiele innych. To tylko niektóre z proponowanych przez sklepy GSM bezprzewodowych akcesoriów GSM. Szczególnie szybko rozwija się rynek ładowarek bezprzewodowych, które są w stanie zasilić energią coraz więcej nowoczesnych modeli telefonów. Co ważne - nowoczesne modele ładowarek indukcyjnych oferują coraz większą wydajność, dzięki czemu szybciej naładujemy nasze urządzenie bez użycia kabli. Ale akcesoria bezprzewodowe mają też swój powód - coraz więcej producentów znanych marek telefonów komórkowych, jak Apple, Samsung, czy Xiaomi decyduje się na rezygnację z dodatkowych slotów w telefonie. W ten sposób urządzenie oszczędza miejsce, a my możemy cieszyć się akcesoriami bezprzewodowymi połączonymi za pomocą najwyższej jakości technologii Bluetooth.

Paski do smartwatchy i Apple Watch

O tym, że smartwatche są bardzo popularne przekonaliśmy się już wiele lat temu, kiedy popularne marki wprowadziły swoje modele inteligentnych zegarków. Jednak szybko okazało się, że posiadane smartwatcha to nie wszystko - każdy użytkownik powinien je odpowiednio zaopatrzyć. W ten sposób urósł o stale rozwija się rynek akcesoriów do smartwatchy, który obejmuje różnorodne paski do smartwatchy, etui na smartwatche i nakładki na ekran. Paski, które biją rekordy popularności mają najróżniejsze struktury i wykonane są z przeróżnych materiałów. Warto jednak wspomnieć o gumowych paskach sportowych, skórzanych paskach eleganckich i kobiecych paskach ze stali nierdzewnej.

Rynek telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych stale się rozwija. Właśnie dlatego rynek akcesoriów GSM musi nadążać za tempem wyznaczanym przez producentów smartfonów i proponować rozwiązania skrojone na miarę nowoczesnych rozwiązań.