Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pana wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści i złodzieje próbują dostać się do mieszkania seniorów. W czasie gdy jedna osoba prowadzi właściciela do łazienki kolejne okradają mieszkanie. Ostrzegamy seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Pod pretekstem usług hydraulicznych, do jednego z mieszkań w Pabianicach, weszła grupa złodziei – trzech mężczyzn. Kiedy mężczyźni wspólnie z właścicielem rozmawiali w mieszkaniu o „naprawie” awarii, jeden z mężczyzn okradał mieszkanie. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości sprawców zdarzenia.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, pamiętajmy o kilku zasadach:

Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. Warto zadzwonić do firmy, którą mają reprezentować i zapytać czy taka osoba rzeczywiście pracuje oraz czy takie działania są prowadzone;
Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada;
Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu;
Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas ma w tym odgrywa bardzo ważną rolę.