Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Kilka faktów o wybielaniu zębów

Chyba każdy marzy o tym, aby mieć białe i piękne zęby. Sposobów na skuteczne wybielanie jest kilka, można o tym przeczytać więcej na https://www.sztukakosmetologii.pl/wybielanie-zebow-co-warto-wiedziec/ Fakty są takie, że większość osób szybko zniechęca się ze względu na cenę profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym lub ze względu na obawę o stan własnego szkliwa po samodzielnym wybielaniu. Można śmiało powiedzieć, że temat dotyczący wybielania zębów obrósł już w pewnego rodzaju legendy i mity. Warto więc przyjrzeć się faktom i na podstawie tego podjąć decyzję o tym czy spróbować wybielić własne zęby czy też lepiej nie.

Wybielanie zębów a ich wyleczenie

Osoby, które chcą szybko podjąć się wybielania zębów zapominają o bardzo ważnej kwestii przed samą kuracją wybielającą, a mianowicie – o wyleczeniu wszystkich zębów. Nawet jeśli gdzieś daleko z tyłu jest pewien ząb, który wymaga leczenia, a nasz plan wybielania dotyczy tylko zębów z przodu to absolutnie nie można zaniedbać tej kwestii. Środek zastosowany do wybielania może dotrzeć do uszkodzonego zęba i go jeszcze bardziej uszkodzić, co będzie wiązać się nie tylko z bólem, ale również z dodatkowymi i zupełnie niepotrzebnymi działaniami dentystycznymi. Tak samo należy zwrócić uwagę na problem związany z nadwrażliwością zębów, powinien on być skonsultowany ze stomatologiem przed wykonaniem wybielania zębów.

Czy każdy ząb można wybielić?

Fakty są takie, że na efekty związane z wybielaniem ma wpływ wiele czynników, między innymi przebyte choroby w dzieciństwie i zastosowane leczenie antybiotykami. Częste przyjmowanie tego typu leków może doprowadzić do zmiany struktury zęba i jego szkliwa, co w konsekwencji doprowadza do sytuacji, że takiego zęba nie da się skutecznie wybielić. Są to jednak w większości skrajne przypadki i odpowiednie dbanie o zęby i własne zdrowie powinno być gwarantem tego, że nasze zęby będą możliwe do przywrócenia im ich naturalnej bieli.

Wybielanie zębów nie musi być krótkotrwałe

Często panującym przekonaniem jest to, że biel zębów po wykonaniu zabiegu wybielającego nie będzie utrzymywać się zbyt długo. Są sceptycy, którzy twierdzą, że maksymalnie kilka dni lub kilka tygodni. Prawda jest taka, że skuteczny zabieg wybielający może mieć efekt znacznie trwający znacznie dłużej, nawet rok lub więcej. Wszystko zależy od wielu czynników. Dlatego też warto przed samym zabiegiem w gabinecie dentystycznym zapytać o szczegóły odnośnie tego jak długo będzie możliwe utrzymanie efektów danego wybielania. Tak samo w przypadku zakupu produktów do samodzielnego wybielania warto sprawdzić drobiazgowo etykietę odnośnie tego jak długo będą utrzymywać się efekty po zastosowaniu wybranego specyfiku.