Wspólne Leśne porządki w Lesie Miejskim - pracownicy starostwa sprzątali teren

W Lesie Miejskim w Pabianicach zrobiło się jaśniej od worków ze śmieci i rozmów przy ognisku – choć ogniska nie było, była wspólna praca i dobra energia. Pracownicy urzędu wzięli rękawice i worki, by na własnym terenie przywrócić porządek. Praca trwała mimo kapryśnej pogody i przypomniała, jak niewiele trzeba, by zmienić wygląd znanego miejsca.
- Akcja Leśne porządki w Lesie Miejskim
- Jak porządkowano Las Miejski w Pabianicach
- Co dalej i komu dziękowano
Akcja Leśne porządki w Lesie Miejskim
Podczas akcji Leśne porządki przeprowadzonej 11 października zbierano porzucone odpady, porządkowano ścieżki i oczyszczano miejsca często odwiedzane przez mieszkańców. W porządkach udział wzięli pracownicy Starostwa Powiatu Pabianickiego, którzy przez kilka godzin systematycznie przeszukiwali teren, napełniając kolejne worki.
Działania miały dwojaki cel: poprawić estetykę i bezpieczeństwo rekreacyjnego obszaru oraz uświadomić, że utrzymanie porządku zależy od nas wszystkich. Organizatorzy zwracali uwagę na to, że nawet niewielka grupa, pracując razem, może szybko zmniejszyć skalę zaśmiecenia.
Jak porządkowano Las Miejski w Pabianicach
Porządkowanie odbywało się etapami — wyznaczono rejony do sprzątania, zebrane odpady były segregowane tam, gdzie to możliwe, a większe elementy usuwano z miejsc trudniej dostępnych. Do akcji dołączyli leśnicy, co znacznie usprawniło prace: ze strony Nadleśnictwa Kolumna zapewniono fachowe wsparcie i sprzęt, a także wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po lesie.
Mimo że pogoda nie dopisała, wśród uczestników panowała dobra atmosfera; wspólna praca stała się też formą integracji. Organizatorzy podkreślili, że takie akcje to nie tylko sprzątanie, lecz także przypomnienie o codziennej odpowiedzialności za miejskie tereny zielone.
Co dalej i komu dziękowano
Po zakończeniu prac organizatorzy podziękowali wszystkim zaangażowanym, a szczególne podziękowania skierowano do pracowników Nadleśnictwa Kolumna za pomoc i wsparcie podczas akcji. Zapowiedziano kontynuację podobnych działań w przyszłości, zachęcając do zgłaszania chęci udziału instytucje i osoby prywatne zainteresowane porządkowaniem przestrzeni rekreacyjnych.
na podstawie: Powiat Pabianicki.
Ostatnie Artykuły

Nocna N4B pojedzie inaczej. Objazd ominie kilka przystanków

Lewityn i Park Wolności pełne ruchu. Wakacje ruszają na pełnej energii

Nastolatek na elektrycznym crossie uciekł policji w Konstantynowie Łódzkim

Troje uczniów z powiatu pabianickiego popłynie po Bałtyku za marynistyczną wiedzę

W Konstantynowie 25 młodych talentów odebrało stypendia pod starymi drzewami

Młodzi stanęli przed wyborem drogi. W Pabianicach padły ważne słowa

14-latek na elektrycznym jednośladzie pędził ponad 90 km/h - sprawa trafi do sądu

2,8 promila i sądowy zakaz - świadkowie zatrzymali kierowcę busa w Przygoniu

Beata i Bajm zagrają w Konstantynowie Łódzkim. Będzie wieczór wielkich przebojów

Kudrowice wygrały w Pabianicach, podium rozstrzygnęły ułamki punktów

Charytatywny mecz koszykówki poruszył Pabianice i zebrał ludzi dla wspólnej sprawy

Kudrowice bezkonkurencyjne w pożarniczych zawodach młodzieży

47 lat w jednym laboratorium. W Pabianicach pożegnano wyjątkową pracownicę

W Pabianicach ćwiczono pierwszą pomoc. Sekundy miały znaczenie
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Energetyki Cieplnej w Pabianicach - kontakt, godziny, przyłączenie do sieci
- Parafia Świętego Floriana w Pabianicach - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Mediksa w Ksawerowie - kontakt, rejestracja, poradnie i badania
- MOPS w Konstantynowie Łódzkim - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
- Komisariat Policji w Konstantynowie Łódzkim - kontakt, godziny, dzielnicowi
- Przedsiębiorstwo Komunalne Konstantynów Łódzki - kontakt, godziny, e-BOK
