Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 31-latka, która kierując osobówką „na podwójnym gazie” doprowadziła do zdarzenia drogowego. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu. Na domiar złego przewoziła w pojeździe swoją 5-miesięczną córkę. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

1 grudnia 2023 roku tuż przed godziną 20.00 policjanci z pabianickiej „drogówki” interweniowali na drodze wojewódzkiej nr 482 w miejscowości Przygoń. Na skrzyżowaniu ulic kierująca osobówką doprowadziła do zderzenia z samochodem ciężarowym. 31-latka wyjeżdżając z ulicy Kwiatowej w stronę Pabianic nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku Łasku scanii. Funkcjonariusze błyskawicznie dotarli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali w rowie uszkodzone renault. Kierująca czekała na przyjazd patrolu na pobliskiej stacji benzynowej. Miała pod opieką 5-miesięczne dziecko. Niemowlę znajdowało się w foteliku samochodowym. Wraz z matką zostało przewiezione karetką pogotowia do szpitala. Nie doznało widocznych obrażeń. W zdarzeniu nie ucierpiał również 45-letni kierujący samochodem ciężarowym. Mieszkaniec Łasku był trzeźwy. Niestety okazało się, że mieszkanka gminy Łask kierowała osobówką „na podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,2 promila alkoholu w jej organizmie. Kierująca renault za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.
Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na pogorszenie koncentracji i zmniejszenie refleksu, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami.  Nie narażaj siebie i innych!
sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek
 

 

  • Fragment policyjnego radiowozu, w tle zdarzenie drogowe.
  • Miejsce zdarzenia drogowego. Na zdjęciu widać kilku strażaków, policjanta. uszkodzoną osobówkę oraz samochód ciężarowy.
  • Uszkodzona biała osobówka. W tle wóz strażacki i samochód ciężarowy biorący udział w zdarzeniu.