16 listopada 2023 rok kandydaci do służby w Policji mogli zobaczyć jak wygląda pierwszy z etapów postępowania kwalifikacyjnego. Funkcjonariusze z pabianickiej komendy przygotowali tor przeszkód oraz omówili zakres i sposób jego pokonania. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach aktywnego pokaz testu sprawnościowego.

16 listopada 2023 roku policjanci z pabianickiej komendy przygotowali aktywny pokaz testu sprawnościowego. Akcja została zorganizowana przy współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Pabianicach, mgr Pawłem Szałeckim. Zajęcia odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej, a chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w godzinach 15.30-19.30. Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski oraz jego Zastępca młodszy inspektor Sławomir Kłos, a także Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi młodszy inspektor Rafał Mrozowski.

Zainteresowani służbą w szeregach Policji mieli do pokonania 8 przeszkód. Zadania sprawdzały szybkość, zwinność, zwrotność i siłę kandydatów. Aby zaliczyć test należało pokonać cały tor w czasie do 1 minuty i 41 sekund. Warto się do niego wcześniej przygotować, by poprawnie i w dobrym czasie go zdać. Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, pabianiccy policjanci nie tylko przygotowali tor przeszkód, ale także monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ich ewentualne błędy. Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach.
Przypominamy, że ostatnie w tym roku kalendarzowym wcielenie nowych funkcjonariuszy w szeregi Policji przewidziane jest w naszym garnizonie na dzień 28 grudnia.
Sierż. szt. Agnieszka Jachimek

  • Policjant stoi z mikrofonem na tle prezentacji dotyczącej doboru do służby.
  • Grupa osób uczestniczących w pokazie ogląda film doborowy wyświetlany przez policjanta.
  • Uczestnik pokazu leży na materacy. stoi przy nim umundurowany policjant z mikrofonem. Pozostali uczestnicy obserwują wyżej wymienione osoby.
  • Uczestnik pokazu rzuca piłką, policjant patrzy i weryfikuje prawidłowość wykonania zadania.
  • Tor przeszkód na którym przemieszczają się uczestnicy i instruktorzy.
  • Stolik na którym leżą gazety policyjne, ulotki informacyjne, elementy odblaskowe i wzory kwestionariuszy wypełniane przez kandydatów.