Policjanci z pabianickiej i konstantynowskiej jednostki Policji zorganizowali debatę ewaluacyjną z udziałem seniorów. W trosce o ich bezpieczeństwo omówiono zagadnienia związane z oszustwami „pod legendą”, a także przypomniano o działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach inspektora Jarosława Tokarskiego w spotkaniu przewodniczył jego Zastępca – młodszy inspektor Sławomir Kłos.

8 listopada 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbyła się debata ewaluacyjna z seniorami. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach i miało na celu zdiagnozowanie oczekiwań społecznych w zakresie bezpieczeństwa. Stanowiło również ewaluację spotkania, które odbyło się w tym samym miejscu niespełna rok wcześniej.

Debacie przewodniczył w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach inspektora Jarosława Tokarskiego, jego Zastępca – młodszy inspektor Sławomir Kłos. Na miejscu obecny był także Komendant Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim wraz z dzielnicowi. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Straży Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim na czele z Dyrektor placówki – Joanną Markiewicz.

Policjanci zorganizowali to przedsięwzięcie z myślą o osobach starszych i stałym podnoszeniu ich świadomości. Rok wcześniej mundurowi uzyskali od seniorów szereg rekomendacji. Wczoraj skupili się na omówieniu tych kwestii oraz problemów, które zostały uprzednio wskazane w anonimowych ankietach. Przypomnieli także o policyjnych aplikacjach, które są przydatne we wspólnym interesie społecznym, jakim jest bezpieczeństwo. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może mieć wpływ na to co się dzieje w naszym otoczeniu i zgłaszać zauważone wykroczenia, a także niektóre przestępstwa. Zgłoszenia są weryfikowane przez policjantów z różnych komórek, m.in. dzielnicowych, z którymi można skontaktować się za pomocą aplikacji Moja Komenda. Podczas debaty nie zabrakło pytań z dziedziny ruchu drogowego, na które odpowiadał aspirant Michał Łyszkowski, służący na co dzień Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Funkcjonariusz  apelował o noszenie elementów odblaskowych, które zwłaszcza w okresie jesiennym powinny stać się nierozłącznym elementem odzieży wierzchniej. Główną częścią spotkania była jednak dyskusja, którą poprowadziła oficer prasowy pabianickiej komendy sierżant sztabowy Agnieszka Jachimek. Podczas debaty policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez słuchaczy, wyjaśniali niezrozumiałe dla nich kwestie. Funkcjonariusze wysłuchali także wielu propozycji, uwag oraz oczekiwań w zakresie działalności Policji, które z pewnością zaowocują poprawą bezpieczeństwa mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego.
sierż.szt. Agnieszka Jachimek

  • Zgromadzeni na debacie seniorzy i organizatorzy przedsięwzięcia.
  • Prowadząca spotkanie wyświetlająca na ekranie spot dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń. Seniorzy oglądający prezentowany film.
  • Dzielnicowa oraz prowadząca debatę stojące naprzeciw siedzących uczestników spotkania.
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach udzielający odpowiedzi na pytanie zadane przez seniorkę.
  • Policjanci rozdający seniorom opaski odblaskowe i materiały informacyjne.
  • Policjant Wydziału Ruchu Drogowego apelujący do seniorów o noszenie odblasków.