Akcja „Wszystkich Świętych 2023” rozpoczęła się na naszych drogach 31 października i trwała do 5 listopada. Przez 6 dni policjanci z pabianickiej jednostki Policji czuwali przede wszystkim nad bezpieczeństwem osób odwiedzających okoliczne nekropolie. W tym czasie w obrębie cmentarzy nie doszło do wypadków i innych sytuacji kryzysowych na drodze.

Przez cały okres trwania akcji policjanci dokonywali kontroli w rejonach cmentarzy. Głównym celem prowadzonych działań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a także utrzymanie płynności ruchu pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych.
W trakcie sześciodniowych działań, na drogach powiatu pabianickiego, odnotowano 18 kolizji i jeden wypadek drogowy. Policjanci przeprowadzili 212 kontroli pojazdów, podczas których ujawnili 81 przekroczeń dozwolonej prędkości. Dodatkowo dwóch kierujących nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami. Należy zaznaczyć, że w obrębie cmentarzy nie doszło do wypadków i innych sytuacji kryzysowych na drodze.
Pomimo zakończenia akcji policjanci nadal apelują do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności.
Sierż. szt. Agnieszka Jachimek