Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Co ono obejmuje?

Wiele osób przez cały rok czeka na możliwość odpoczynku i dobrej zabawy podczas wakacji. Z uwagi na wysokie ceny w polskich kurortach coraz więcej turystów decyduje się na wyjazd za granicę. W takiej sytuacji warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które będzie nas chroniło w razie choroby, wypadku, a także innych zdarzeń. Dlaczego warto je kupić i co ono obejmuje? Podpowiadamy.

Pomoc medyczna

Jednym z najważniejszych elementów, które obejmuje ubezpieczenie turystyczne, jest pokrycie kosztów leczenia w razie konieczności skorzystania z pomocy medycznej za granicą. Jak wiadomo, opłaty za wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu, zakup leków czy wykonanie różnego rodzaju badań w niektórych krajach jest bardzo wysokie. Posiadając polisę do wysokości sumy gwarantowanej koszty te pokrywa Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Z tego powodu, wybierając taki produkt, warto dostosować sumę gwarantowaną kosztów leczenia do wysokości cen usług medycznych w kraju do którego się wybieramy. Zwłaszcza w przypadku państw, które słyną z bardzo wysokich kosztów leczenia, takich jak Stany Zjednoczone, Australia, USA czy Kanada warto wybrać możliwie najwyższy wariant.

Ubezpieczenie turystyczne NNW

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować również NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli na przykład podczas urlopu złamiemy nogę, wówczas będziemy potrzebować nie tylko pomocy medycznej i transportu do domu, ale także rehabilitacji już w Polsce. Ten produkt jest w stanie zrekompensować koszty takich zabiegów. Im wyższa suma NNW, tym wyższa rekompensata w razie śmierci bądź nieszczęśliwego zdarzenia.

Ochrona bagażu i mienia w razie kradzieży

Ubezpieczenie turystyczne może chronić również nasz bagaż przed kradzieżą lub na przykład zagubieniem przez linie lotnicze. Choć strata rzeczy prywatnych jest bardzo uciążliwa, to dzięki polisie możemy kupić najpotrzebniejsze produkty podczas wyjazdu, a także otrzymać odszkodowanie za powstałe kłopoty. Często na wakacje bierzemy ze sobą również sprzęt elektroniczny lub sportowy. Produkty oferowane przez niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują wypłatę odszkodowania również w razie ich kradzieży.

Warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, ponieważ wówczas zyskujemy spokój, że uczyniliśmy wszystko, aby nasze upragnione wakacje nie stały się przyczyną długów. A gdy w czasie trwania wyjazdu pojawi nam się na przykład uraz, nie będziemy musieli wracać do Polski, aby skorzystać z usług lekarza, tylko otrzymamy pomoc na miejscu.