Jak wybrać dietę pudełkową - sprawdź, jak ją dopasować do swoich potrzeb

Dieta pudełkowa coraz częściej zamawiana przez Polaków. Firmy te zajmują się dostarczeniem zdrowych, zbilansowanych posiłków. Dostawa odbywa się raz lub kilka razy dziennie do dowolnego, wskazanego przez nas miejsca. Dzięki specjalnym pudełkom, śniadanie, obiad czy kolacja zachowuje swoje ciepło i jest gotowe do spożycia. Z takiego rozwiązania korzystają głównie osoby z niewielką ilością wolnego czasu. Sprawdźmy, jak dopasować catering do swoich potrzeb.

Wybór kaloryczności cateringu dietetycznego

Wybór cateringu dietetycznego warto rozpocząć od określenia swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz specjalne potrzeby. Komponując dietę, warto także pomyśleć o celu, jaki chcemy osiągnąć. Zapotrzebowanie to nic innego, jak liczba kalorii, jakiej potrzebujemy, aby prawidłowo funkcjonować. Dziennie organizm zużywa energię nie tylko na wszystko podstawowe funkcje życiowe, takie jak oddychanie, krążenie czy trawienie, jak również całą naszą aktywność w ciągu dnia. Można w to wliczyć pracę, uprawianie sportu czy inne domowe obowiązki.

Podczas obliczania zapotrzebowania kalorycznego należy wziąć pod uwagę między innymi wiek, płeć, aktualną masę ciała, wzrost, tryb pracy czy poziom aktywności fizycznej. Obliczyć je można za pomocą internetowych kalkulatorów. Dzięki niej będzie można określić cel, jak zrzucenie zbędnych kilogramów czy poprawienie wyników sportowych.

Dieta pudełkowa a specjalne potrzeby klientów

Dobry catering dietetyczny w Pabianicach od Loveatcatering powinien uwzględniać specjalne potrzeby swoich klientów. Jeśli mamy nietolerancję na laktozę bądź gluten albo jesteśmy w ciąży i szukamy diety, które dostarczy nam oraz maluszkowi cennych składników, warto sprawdzać odpowiednie warianty ofert. Specjalne programy dietetyczne są oparte o założenia specjalistycznych diet, które będą dobrze sprawdzać się w każdych warunkach. Dostępne są często diety dla osób z nadciśnieniem tętniczym oraz chorujących na Hashimoto.

Ceny cateringów dietetycznych

Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę diety pudełkowej. Koszt diety uzależniony jest jednak od kilku czynników. Rodzaj i kaloryczność zamawianego cateringu ma ogromne znaczenie. Poza tym przy długoterminowych zamówieniach firmy dają rabaty i oferują atrakcyjne programy lojalnościowe. W firmach dostępne są jednak dni testowe, podczas których możemy sprawdzić, czy dane posiłki nam pasują. Wtedy możemy zdecydować się na pełną opcję wykupienia cateringu.