Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Wynajem sprzętu budowlanego z operatorem – postaw na SURPOL

Wykorzystanie ciężkich maszyn, mniejszych urządzeń i drobnych elektronarzędzi, to codzienność na każdej budowie. Inwestorzy zazwyczaj nie posiadają całości niezbędnego sprzętu, dlatego nawet w przypadku dużych firm deweloperskich część specjalistycznych prac opiera się na wypożyczonym sprzęcie budowlanym. To dobra alternatywa – szczególnie jeśli w grę wchodzą urządzenia, których koszt zakupu jest bardzo wysoki i/lub maszyny wymagające przeszkolonej, specjalistycznej obsługi. W obu przypadkach można liczyć na SURPOL (https://surpol.eu/) – firmę od lat obecną na rynku, która wypożycza sprzęt budowlany, a także oferuje wynajem sprzętu budowlanego wraz z operatorami, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje.

Wynajem maszyn budowlanych – co i dlaczego warto wypożyczać

Zdecydowanie najczęściej wypożyczane są maszyny do ciężkich prac ziemnych (we własnym zakresie trudno je transportować i przechowywać, nie mówiąc o wysokich kosztach zakupu) oraz wszystkie urządzenia specjalistyczne (dźwigi, wieże, podnośniki etc.). Rosnąca popularność wypożyczalni maszyn i urządzeń budowlanych sprawiła, że również mniejsze sprzęty i narzędzia cieszą się coraz większym powodzeniem. Które urządzenia są obecnie najchętniej wynajmowane? 

  • Sprzęt do prac ziemnych – w początkowych etapach każdej budowy jest on używany najczęściej. W tym zakresie warto podjąć współpracę z zaufaną firmą. SURPOL oprócz parku maszyn, które są w stanie wykonać niemal każdą pracę ziemną potrzebną na budowie, oferuje też doświadczonych operatorów i dostawy kruszywa z własnej żwirowni. Kompleksowa oferta wynajmu sprzętu budowlanego z operatorem pozytywnie przekłada się na jakość współpracy i ostateczną cenę usług.
  • Urządzenia do prac na wysokościach – wykorzystywane przy wysokich konstrukcjach. Wymagają również specjalistycznej obsługi i odpowiednio przeszkolonych pracowników.
  • Nagrzewnice, wentylatory – zależnie od pory roku umożliwiają zapewnienie w miarę komfortowych warunków pracy podczas niesprzyjającej pogody.
  • Agregaty prądotwórcze – zapobiegają ewentualnym, kosztownym przestojom na budowie, w razie braku prądu.
  • Urządzenia i narzędzia do prac specjalistycznych – pracownicy budów wspomagają się często wypożyczeniem wszystkich niezbędnych na budowie narzędzi typu: spawarki, piły, wiertnice, zagęszczarki, giętarki, pompy etc. – nie tylko w zakresie uzupełnienia potrzebnej ilości sprzętu, ale również do wykonania niestandardowych czynności, kiedy zakup konkretnego narzędzia jest po prostu nieopłacalny.

SURPOL realizuje zlecenia indywidualne i dla firm. Oferuje nie tylko wynajem wyżej wspomnianego sprzętu i jego obsługę, ale także sprawny transport kruszywa, usługi rozbiórkowe, składowanie ziemi i gruzu oraz wszelkie prace ziemne przy użyciu ciężkich maszyn.

Wynajem sprzętu budowlanego z operatorem – usługa B2B i B2C

Wynajem dużych maszyn (z operatorem lub bez) jest zazwyczaj oczywistym wyborem w przypadku jednorazowych i prywatnych inwestycji. Posiadanie na własność dźwigów, koparek, koparko-ładowarek i innych maszyn do ciężkich prac ziemnych wiąże się z koniecznością ich zakupu, obsługi i ponoszenia kosztów w związku z ich posiadaniem. Żaden indywidualny inwestor nie może sobie na to pozwolić, a nawet gdyby mógł, to takie posunięcie nie miałoby sensu. Wynajem sprzętu budowlanego z operatorem jest w tej sytuacji optymalnym rozwiązaniem. Otrzymuje się do dyspozycji potrzebne narzędzia, nowoczesne i sprawdzone maszyny, bez ponoszenia ryzyka w związku z ich ewentualną awarią. Nie trzeba ich serwisować ani umieć obsługiwać. Nie ma też konieczności szukania kogoś z odpowiednimi uprawnieniami do ich obsługi. Jednym słowem – bardzo wygodna opcja – w zasadzie dla każdego, bo SURPOL w tym zakresie współpracuje zarówno z indywidualnymi klientami, którzy stawiają sobie dom, jak i z deweloperami, którzy budują komercyjnie.

Usługę tego typu wybierają ci, którzy cenią sobie kompleksowość, niezależnie od tego, czy są z sektora B2C czy B2B, ponieważ wolą pracować z jedną firmą niż z kilkoma różnymi i nie chcą martwić się o wiele spraw związanych z realizowanym projektem. SURPOL dostarcza sprzęt z operatorem wprost na budowę i z budowy go potem odbiera, inwestor nie jest angażowany w kwestię transportu czy w zbędne formalności. Maszyny są sprawne, ubezpieczone, z aktualnym przeglądem technicznym – o nic nie trzeba się martwić. Wraz ze sprzętem firma może również dostarczyć na plac budowy różnego rodzaju kruszywo, które jest tam niezbędne, i oczywiście wykonać ciężkie prace ziemne. Taka współpraca, obejmująca dostawę towarów i usług przez jeden podmiot, jest w dłuższej perspektywie korzystniejsza. Łatwiej negocjować ceny, a także. rozstrzygać ewentualne reklamacje.

Na stałe z SURPOLEM pracują między innymi deweloperzy. Ciągły wynajem sprzętu budowlanego przy realizacji wielu projektów jednocześnie generuje niemałe koszty. Pomimo tego wielu najemców decyduje się na taką formę współpracy. Dlaczego? Budowa oznacza między innymi rozwiązywanie wielu problemów i radzenie sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Wynajem maszyn budowlanych wraz z operatorem jest bardzo wygodny. Likwidacja wszelkich usterek sprzętowych, transport czy pokonanie trudności napotkanych w terenie, na przykład podczas prac ziemnych, spoczywają na wykonawcy. W razie problemów deweloper otrzyma pojazd zastępczy, a prace zostaną dokończone bez zbędnej zwłoki. W przypadku posiadania własnych maszyn, oprócz wydatków na naprawy i związanej z nią przerwy w pracy generującej konkretne straty, dochodzą jeszcze koszty maszyny zastępczej. 

Koszty wynajmu sprzętu budowlanego z operatorem

Cena wynajmowanego sprzętu zazwyczaj ustalana jest w oparciu o koszt godziny (lub dnia) pracy. SURPOL w przypadku kompleksowej usługi wynajmu ciężkiego sprzętu budowlanego wraz z operatorem, dostawą kruszywa lub innych niezbędnych usług – cenę ustala z klientem indywidualnie. Oczywiście w przypadku dłuższej lub częstej współpracy usługobiorcy mogą liczyć na korzystne rabaty. Każdy inwestor indywidualny i firma deweloperska muszą jednak we własnym zakresie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w przypadku danej budowy wypożyczenie sprzętu budowlanego będzie opłacalne i ustalić zakres w jakim należy z niego korzystać.