Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Dzisiaj, w pabianickiej komendzie uroczyście pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę. Komendant powiatowy w obecności swojego zastępcy, kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych podziękował im za wzorową i długoletnią służbę.

Ze służbą w policji pożegnało się 15 doświadczonych funkcjonariuszy, którzy przez wiele lat, a niektórzy cały swój okres zawodowej kariery służyli w pabianickiej komendzie. Wśród nich jest dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, w tym zastępca asp. szt. Rafał Ceglarek (25 lat) i technik kryminalistyki (29 lat), czterech policjantów z wydziału kryminalnego na czele z naczelnikiem podkom. Rafałem Jagiełło (29 lat), pięciu z Wydziału Prewencji, wśród których po 24-latach służbę zakończył asp. szt. Aleksander Kubacki, kierownik I Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i nadkom. Zbigniew Frątczak, doświadczony dyżurny pabianickiej komendy (29 lat).  Po 26-latach służby w Policji odchodzą także podinsp. Mirosław Szczęsny, ekspert ds. kontroli oraz asp. szt. Marek Frątczak, wieloletni kierownik ds. kryminalnych w konstantynowskim komisariacie i tamtejszych dwóch funkcjonariuszy.  

Komendant powiatowy insp. Tomasz Szwed w obecności swojego zastępcy, policjantek, policjantów, pracowników cywilnych, w ciepłych słowach podziękował odchodzącym za wieloletnią i pełną zaangażowania służbę, przybliżając po krótce ich zawodową ścieżkę kariery. – Są takie chwile, które zapamiętamy do końca życia, zwłaszcza w karierze zawodowej. Pierwszą jest wstąpienie w szeregi Policji, druga - to moment, kiedy żegnamy się z mundurem. Dziękuję Wam za lata służby, służby na rzecz społeczeństwa, poświęcenia – często życia prywatnego dla potrzeb służby – mówił insp. Tomasz Szwed. W imieniu własnym oraz współpracowników życzył zacnym emerytom zdrowia, spełniania wszystkich odkładanych na później planów, realizacji pasji i tylko dobrych wspomnień związanych ze służbą. – Chwile trudne niech odejdą w zapomnienie, a pozostaną jedynie w naszej pamięci te, dla których warto poświęcić czas - dodał komendant.
Policyjni emeryci od kolegów i koleżanek na pamiątkę otrzymali ryngrafy, upominki, a w podziękowaniu gromkie brawa. Żegnając się z mundurem dziękowali za wspólną służbę i lata spędzone w pabianickiej jednostce.

Na zasłużoną emeryturę przeszedł także policyjny pies Karo. W podzięce za 9 letnią służbę otrzymał swoje ulubione przysmaki. Przewodnikiem psa była mł. asp. Katarzyna Plocek, która teraz będzie sprawowała opiekę nad emerytowanym psim funkcjonariuszem.