Seniorka upadła na przystanku w Pabianicach. Policjant ruszył z pomocą

Seniorka upadła na przystanku w Pabianicach. Policjant ruszył z pomocą

FOT. KPP w Pabianicach

W sobotnie popołudnie 70-letnia kobieta osunęła się z ławki na przystanku i uderzyła głową o chodnik. Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zareagował natychmiast, wezwał ratowników i pomógł zabezpieczyć seniorkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia 2026 roku około godziny 15:40. Sierżant sztabowy Damian Kimla, który podczas obchodu patrolował swój rejon służbowy, zauważył kobietę leżącą przy ławce na jednym z pabianickich przystanków autobusowych.

Policjant sprawdził jej stan i bez chwili zawahania wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego. Ratownicy udzielili 70-latce niezbędnej pomocy, a następnie przewieźli ją do szpitala.

Szybka reakcja funkcjonariusza i wezwanie pomocy około godziny 15:40 mogły mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa seniorki. Tego dnia panował upał, a kobieta dodatkowo doznała uderzenia głową o chodnik.

Najbardziej wymowny w tej sytuacji jest fakt, że interwencja nie dotyczyła przestępstwa ani wykroczenia. Dzielnicowy zauważył osobę potrzebującą pomocy i zadziałał natychmiast. W takich zdarzeniach liczą się sekundy, a obecność funkcjonariusza może zdecydować o szybkim przekazaniu poszkodowanego pod opiekę ratowników.

Służba dzielnicowego obejmuje nie tylko reagowanie na naruszenia prawa. Funkcjonariusze pozostają w stałym kontakcie z mieszkańcami swoich rejonów i podejmują działania także w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Tegoroczne zdarzenie przypomina o roli policjantów pierwszego kontaktu, szczególnie w roku, w którym przypada 100. rocznica służby dzielnicowych w Policji.

na podstawie: KPP w Pabianicach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Pabianicach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji