Zatrzymany w Pabianicach z niemal 43 g marihuany. Sąd zastosował 3 miesiące aresztu

Policjanci zbliżyli się do mężczyzny na ulicy Piotra Skargi i w jego kieszeni znaleźli dilerkę z białymi kryształkami. W mieszkaniu zabezpieczono prawie 43 gramy suszu i sprzęt do porcjowania.
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zauważyli 7 listopada 2025 roku na ulicy Piotra Skargi mężczyznę przypominającego osobę poszukiwaną. Jego zachowanie sugerowało, że może ukrywać coś przed funkcjonariuszami. Przy próbie interwencji podjął próbę ucieczki.
W kieszeni policjanci znaleźli dilerkę z białymi kryształkami. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do mieszkania. Tam kryminalni zabezpieczyli pojemnik z suszem roślinnym, ponad 60 pustych torebek foliowych używanych do porcjowania oraz wagę jubilerską.
Zbadane i zważone substancje dały łącznie niemal 43 gramy marihuany oraz 5 gramów mefedronu. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono podejrzanemu zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.
Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
na podstawie: Policja Pabianice.
Autor: krystian

