Złota Klatka: Poruszający spektakl o dwóch rodzinach i wartości pieniądza
Już 6 października 2024 roku, o godzinie 18:00, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu "Złota Klatka" w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta. To wydarzenie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.
  1. Spektakl "Złota Klatka" opowiada o dwóch rodzinach o różnym statusie społecznym.
  2. Utrzymany w charakterze witkacowskim, z barwnymi strojami i zaskakującą scenografią.
  3. Przesłanie sztuki: "Mieć czy nie mieć, to znaczy to samo co być albo nie być?".
  4. Bilety dostępne w sekretariacie MOK Pabianice oraz online.

"Złota Klatka" to przedstawienie, które ukazuje zmagania dwóch rodzin - jednej z wyższych sfer, drugiej z niższych. Każda z nich boryka się z własnymi problemami, a ich podejście do wartości pieniądza różni się diametralnie. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak różnice te wpływają na ich życie i decyzje.

Sztuka, której scenariusz, reżyserię oraz scenografię opracował Andrzej Cieślik, przenosi widzów w świat pełen magii i kolorów. Kostiumy, za które również odpowiada Cieślik, są wyjątkowo barwne i oryginalne, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowy charakter przedstawienia.

Muzykę do spektaklu skomponował Marek Muszyński, a choreografię przygotowała Adriana Jabłońska. Dzięki ich wkładowi, całość nabiera dynamizmu i głębi. Reżyseria światła i dźwięku to zasługa Mariusza Bartosika i Daniela Młynarczyka, którzy zadbali o odpowiedni nastrój i atmosferę.

W przedstawieniu występują aktorzy Teatru "Spektrum" oraz gościnnie aktorzy Teatru "DlaNiepoznaki". Wśród nich zobaczymy m.in.: Franciszka Gryglewskiego, Katarzynę Kaczorowską, Krzysztofa Płatka, Dorotę Rędowicz oraz Andrzeja Cieślika. Dopełnieniem obsady są również Katarzyna Tkacz, Agnieszka Włodarek, Hanna Pawlak, Damian Radzikowski, Hanna Kiszło, Szymon Śmiałkowski, Natalia Malinowska, Marta Pakuła, Maria Wrzos-Meus, Adriana Jabłońska, Joanna Urbaniak-Woźniak i Aleksandra Skonieczna.

Spektakl "Złota Klatka" jest doskonałą okazją do refleksji nad tym, co naprawdę jest ważne w życiu. Motto sztuki "Mieć czy nie mieć, to znaczy to samo co być albo nie być?" skłania do zastanowienia się nad wartościami, które kierują naszymi wyborami.

Bilety na spektakl można nabyć w sekretariacie MOK Pabianice od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-18:00, a w okresie wakacyjnym w godzinach 8:00-16:00. Dodatkowo, bilety dostępne są również online.

Oba teatry, zarówno "Spektrum", jak i "DlaNiepoznaki", działają przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta, co gwarantuje wysoką jakość artystyczną i profesjonalizm przedstawienia. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego!


Wg inf z: Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach