Narkotyki w słoiku: 44-latek z Konstantynowa zatrzymany przez policję
Policjanci z Pabianic zatrzymali 44-letniego mężczyznę w związku z posiadaniem narkotyków. W trakcie interwencji w jednym z mieszkań znaleziono szklany słoik z marihuaną. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu do 3 lat więzienia.
  1. Interwencja policji w Konstantynowie Łódzkim.
  2. Znalezisko - słoik z marihuaną przy łóżku.
  3. 44-letni mężczyzna usłyszał zarzuty.
  4. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

21 maja 2024 roku, około godziny 2:00, policjanci z Pabianic zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Konstantynowie Łódzkim. Zgłaszająca kobieta, która uczestniczyła w spotkaniu towarzyskim, źle się poczuła i podejrzewała, że mogła zostać odurzona środkami zabronionymi.

Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze oraz załoga pogotowia ratunkowego. Po zbadaniu 27-letniej kobiety okazało się, że nie wymagała ona pomocy medycznej, a jej podejrzenia nie potwierdziły się. Podczas interwencji uwagę policjantów przyciągnął szklany słoik z suszem roślinnym, który znajdował się przy łóżku, gdzie spał partner zgłaszającej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli słoik i przeprowadzili testy, które potwierdziły, że zawartość to marihuana o łącznej wadze ponad 23 gramów. Mężczyzna, do którego należał słoik, został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania środków zabronionych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Polsce posiadanie narkotyków jest surowo zabronione. Regulują to przepisy ustawy z 1997 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Każde zatrzymanie osoby z zakazaną substancją prowadzi do wszczęcia postępowania karnego, a o dalszym losie podejrzanego decyduje sąd.


Według informacji z: KPP w Pabianicach