Funkcjonariusze z pabianickiej komendy zapraszają do udziału w aktywnym pokazie testu sprawnościowego. Policyjni instruktorzy udzielą cennych wskazówek osobom zainteresowanym służbą w największej formacji mundurowej w Polsce. Kandydaci będą mieli również możliwość sprawdzić swoje możliwości na specjalnie przygotowanym torze.

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów do służby w Policji i umożliwia im wzięcie udziału w aktywnym pokazie, czyli treningu pod okiem policyjnego Instruktora. Przedsięwzięcie odbędzie się 15 listopada 2023 roku w Powiatowej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Pabianicach. Chętnych zapraszamy w godzinach 15.30-19.30. Jest to świetna okazja dla osób, które zamierzają w przyszłości założyć mundur. Ostatnie w tym roku kalendarzowym wcielenie nowych funkcjonariuszy w szeregi Policji przewidziane jest w naszym garnizonie na dzień 28 grudnia 2023 roku. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w pokazie.
Przypominamy!
Test sprawności fizycznej to pierwszy element kwalifikacyjny do służby w Policji. Aby go zaliczyć kandydat musi poprawnie pokonać tor przeszkód, w czasie nie przekraczającym 1,41 minuty. Od poprawnego zaliczenia tego etapu zależy czy kandydat będzie brał dalszy udział w pozostałych elementach rekrutacji. Tor przeszkód jest specjalistycznie skonstruowany, aby go poprawnie pokonać w dobrym czasie należy się do niego przygotować kompleksowo.  Bardzo ważne jest trenowanie przez kandydatów poszczególnych elementów, aby przede wszystkim móc wykonać je poprawnie technicznie. Jednak istotne jest także to, by przed egzaminem chociaż raz sprawdzić się i pokonać cały tor przeszkód w jak najlepszym czasie.

Sierż. szt. Agnieszka Jachimek

 

Pliki do pobrania

  • Regulamin
    716.09 KB
  • Oświadczenie uczestnika
    24.5 KB
  • Zakres i sposób przeprowadzenia testu sprawności fizycznej oraz sposób oceny jego wyników
    16.82 KB