Zabiegi na cellulit - co warto wiedzieć?

Zabiegi na cellulit mogą naprawdę skutecznie zniwelować zmiany typowe dla tzw. skórki pomarańczowej. Warto się na nie zdecydować, ponieważ cellulit to problem, który dotyka wielu kobiet i może się okazać prawdziwym kompleksem. Początkowe, delikatne zmiany na skórze można zwalczyć odpowiednio dobranymi specyfikami. Z czasem jednak może się okazać, że to nie wystarczy.

Dlaczego warto wybrać się na zabieg usuwania cellulitu?

Oczywiście w skutecznej walce z cellulitem duże znaczenie ma wartościowa dieta, dobrze dobrane ćwiczenia, a także regularne picie wody i stosowanie maści oraz kremów. Jednak wszystkie powyższe metody pozwalają zahamować rozwój cellulitu, ale tylko zabiegi umożliwiają skuteczne rozbicie grudek tłuszczu. Działają one na głębsze warstwy skóry co zwiększa ich efektywność.

Najlepsze zabiegi na cellulit mogą przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty, jednak przed przystąpieniem do nich należy się upewnić, czy nie ma się żadnych przeciwwskazań. Jest to bardzo ważne ponieważ można sobie przysporzyć problemów. Z zabiegów powinny m.in. zrezygnować osoby, które borykają się z problemami z krzepliwością krwi, skłonnością do powstania siniaków, osoby przechodzące aktualnie infekcje i przyjmujące niektóre leki” - mówi Natalia Cholak kosmetolog z Cinica Cosmetologica

Najpopularniejsze zabiegi na cellulit

Pierwszą i najpopularniejszą propozycją pozwalającą skutecznie usunąć cellulit jest zabieg wykorzystujący specjalne głowice zasysające. Cały zabieg może przypominać intensywny i mocny masaż. Głowica rozbija wszelkie komórki tłuszczowe, a przy okazji poprawia mikrokrążenie.

Cellulit można także usunąć dzięki działaniu fali radiowych. Pozwalają one na zagęszczenie włókien kolagenu co sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, jędrna i delikatna. Dzięki działaniu fal wszelkie tkanki tłuszczowe upłynniają się i zostają usunięte.

Wiele kobiet borykających się z cellulitem decydują się na zabieg mezoterapii igłowej, który polega na wstrzykiwaniu do głębszych warstw skóry specjalnych związków odżywczych, które skutecznie pobudzają proces spalania tkanki tłuszczowej. Nie mniej popularna jest kriolipoliza. Umożliwia ona usunięcie cellulitu, a także zlikwidowanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na cellulit, ich efekty

Zabiegi antycellulitowe są bezbolesne. Ich przeprowadzenie pozwala skutecznie pozbyć się nawet najgrubszej i najbardziej rozległej skórki pomarańczowej. Oczyścić, aby efekt był trwały, należy stosować się do zaleceń obejmujących zdrową i wartościową dietę oraz ćwiczenia. Należy też pić dużo wody.

Najlepsze i najbardziej nowoczesne zabiegi na cellulit przeprowadzane są w Clinica Cosmetologica. Promowane tam metody pozwalają efektywnie pozbyć się kompleksów i poprawić kondycję skóry.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607