20 grudnia 2021 roku odbył się XXI finał konkursu "Najlepszy policjant i strażak PSP i OSP województwa łódzkiego w roku 2021", zorganizowany przez Pana Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. Wyróżniono 21 policjantów, którzy szczególnie wyróżnili się w służbie zaangażowaniem i ponadprzeciętną postawą.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber nagrodził najlepszych policjantów i strażaków województwa łódzkiego. Nagrodzeni w 7 kategoriach przyjęli gratulacje od organizatora konkursu oraz od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina. Wśród laureatów, w kategorii “Ratowanie Ludzkiego Życia”, znaleźli się również pabianiccy policjanci, którzy w październiku bieżącego roku uratowali trzy osoby z płonącego budynku.

”Kiedyś podjęliście decyzję, że będziecie pomagać innym. Teraz każdego dnia, kiedy wychodzicie do służby, idziecie służyć drugiemu człowiekowi. Ja wiem, że kiedy zakładacie mundury, mieszkańcy województwa mogą spać spokojnie – gratulacje” podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin.

Wszyscy w swoich wystąpieniach podkreślali, że wyróżnione grono stanowi wzór do naśladowania.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

 

Sierż.szt. Agnieszka Jachimek

  • pabianiccy policjanci przyjmują gratulacje od organizatora konkursu
  • wyróżnieni policjanci w konkursie