Pożegnanie z maszynką, czyli kilka słów o depilacji laserem Thunder MT

Golenie nóg maszynką czy depilacja elektrycznym depilatorem to codzienność wielu kobiet. Domowe metody usuwania owłosienia są skuteczne, ale na krótko. Alternatywą jest depilacja laserem, który trwale niszczy cebulkę włosa i zapobiega jego odrastaniu. Poznaj działanie lasera Thunder MT.

Depilacja laserem a tradycyjne metody depilacji

Tradycyjne metody depilacji, takie jak maszynka do golenia, depilator pęsetowy czy wosk, charakteryzują się tym, że nie dają trwałych efektów. Jedne z nich polegają na przycinaniu włosków, które mogą odrosnąć jeszcze tego samego dnia, a inne na wyrywaniu włosków, które odrastają trochę później, ale za to zwiększa się ryzyko ich wrastania w skórę. Wybór odpowiedniej metody depilacji jest kwestią indywidualną, jednak dla własnego komfortu i zdrowia skóry warto rozważyć depilację laserem, która pozwala na uzyskanie trwałych efektów. Rezultaty serii zabiegów utrzymują przez lata, a więc można też zapomnieć o takich problemach, jak skóra podrażniona po goleniu czy wrastające włoski.

Depilacja laserem nie jest zupełnie bezbolesna, ale dzięki zastosowaniu specjalnego systemu chłodzenia odczucie dyskomfortu jest całkowicie zminimalizowane. Zaawansowane urządzenie pozwala na szybkie wykonanie zabiegu. To, czy depilacja laserowa boli, zależy od indywidualnego progu bólu i wrażliwości konkretnej części ciała poddanej zabiegowi.

Dlaczego depilacja laserowa jest skuteczna?

Depilacja laserem to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. W katowickiej Klinice Miracki skorzystamy m.in. z lasera do depilacji Thunder MT, który charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i możliwością usuwania każdego rodzaju owłosienia, nawet jasnego. Innowacyjność tego urządzenia polega na zastosowaniu mixed technology, czyli połączenia dwóch najbardziej skutecznych laserów: aleksandrytowego o długości fali 755 nm i neodymowo-yagowego o długości fali 1064 nm. Dzięki temu Thunder MT umożliwia indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu w zależności od typu karnacji czy koloru owłosienia.

Pod wpływem światła lasera melanina w łodydze włosa pochłania promieniowanie laserowe, przez co zostaje usunięta, a cebulki włosów, odpowiedzialne za wzrost – zostają zlikwidowane. Jedynie podczas fazy aktywnego wzrostu (anagenu) włos może zostać trwale usunięty. Częstotliwość depilacji laserowej uzależniona jest od tego, jakiej partii ciała dotyczy:

  • depilacja twarzy – co 4 tygodnie;
  • depilacja laserowa bikini, rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha – co 6 tygodni;
  • depilacja laserowa nóg – co 8 tygodni.

Ten czas jest niezbędny, aby kolejne partie włosów mogły wejść w fazę anagenu, czyli moment, gdy działanie lasera jest najskuteczniejsze. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących efektów zależy od koloru karnacji, typu owłosienia, a także od gospodarki hormonalnej. Dokładny plan depilacji laserem ustala kosmetolog podczas konsultacji wstępnej z pacjentem.

Usuwanie jasnego owłosienia laserem – czy jest możliwe?

Z efektów depilacji laserem Thunder MT mogą cieszyć się nawet osoby z bardzo jasnymi i słabymi włoskami lub ciemną karnacją, którzy jeszcze do niedawna nie mogli poddawać się temu zabiegowi ze względu na niską skuteczność i ryzyko poparzenia przez lasery starszej generacji. Thunder MT wyjątkowo szybko wychwytuje melaninę (nawet we włosach we wczesnej fazie wzrostu), dlatego jest tak skuteczny w przypadku jasnych włosów, w których melanina występuje w bardzo niskim stężeniu.

W razie innych pytań, dotyczących depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.