Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Sporty zimowe dla dziecka – co wybrać?

Zima to doskonały czas dla każdego malucha! Aby świetnie się bawić, warto razem z nim zacząć uprawiać sporty zimowe. Co wybrać dla malucha?

Chociaż zima często kojarzy się z przebywaniem w domu, to jednak ten okres w roku również może być doskonałym czasem, aby uprawiać sporty. Zimowe sporty to kapitalna propozycja również dla dzieci. Zapewniają wtedy odpowiednią dawkę ruchu, ale też mogą zaszczepić w dziecku nową pasję.

Do kategorii sportów zimowych zalicza się wiele różnych dyscyplin, dlatego warto dobrać takie, które będą mogły zapewnić dziecku najwięcej frajdy. Jakie sporty zimowe sprawdzą się wtedy najlepiej?

Sanki – zimowa frajda na wyciągnięcie ręki

Dla dzieci sanki to jedna z najlepszych aktywności zimą. Mogą korzystać z niej już najmłodsze dzieci od pierwszego roku życia. Starszaki mogą z kolei same zjeżdżać na sankach z górek. Zabawa będzie na sto dwa!

Zamiast sanek można zdecydować się również na jabłuszka, czyli na specjalne podkładki. To najlepsza propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Narty – w Polsce i za granicą

Świetnym wyborem dla dzieci mogą być także narty. Zazwyczaj nauka jazdy na nartach rozpoczyna się od czwartego roku życia. Dla maluchów polecane są wtedy specjalne narty z wiązaniami i obuwiem dedykowanym dla dzieci. Można zakupić je w każdym dobrym sklepie sportowym – narciarski.

Nauka jazdy na nartach powinna odbywać się pod okiem dobrego instruktora, na przykład w szkółce narciarskiej. Wtedy maluch może nauczyć się, jak prawidłowo jeździć na nartach.

Do wyboru jest wiele świetnych zakątków, w których można szusować na dwóch deskach. Dostępne są między innymi polskie kurorty położone Sudetach oraz w Beskidach czy w Tatrach. Można także zdecydować się na zagraniczny wyjazd na narty, na przykład w Alpy.

Snowboard – polecany dla starszaka

Jazda na snowboardzie jest bardziej wymagająca niż jazda na nartach, dlatego polecana jest ona dla dzieci starszych, od około 6. roku życia. Maluch musi wtedy nauczyć się odpowiednio utrzymywać równowagę, koordynować ruchy, ponieważ obie nogi przypięte są do jednej deski.

Łyżwy – zima w mieście

Gdy wyjazd na zimowe ferie nie jest możliwy, rozwiązaniem jest także skorzystanie z łyżew. To sport lubiany przez wiele dzieci, ponieważ jest podobny do jazdy na rolkach. Obecnie w wielu miastach działają lodowiska, dlatego nie trzeba wyjeżdżać, aby spędzić aktywnie czas zimą.

Łyżew nie trzeba również kupować na własność. Obecnie można także wypożyczyć je za drobną opłatą. Gdy taka aktywność przypadnie do gustu maluchowi, wtedy można kupić mu własną parę.