Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Dwóch nieletnich samowolnie oddaliło się z terenu zakładu poprawczego w Ignacewie. Niedługo cieszyli się wolnością. W ciągu niespełna dwóch godzin od zgłoszenia zostali zatrzymani przez policjantów.

17 marca 2020 roku około godziny 13.00 konstantynowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od dyrekcji zakładu poprawczego o ucieczce z placówki dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że 17-latkowie wykorzystując fakt prowadzenia przez wychowawcę zajęć warsztatowych, wyszli z pomieszczenia i samowolnie opuścili teren placówki, uciekając w kierunku lasu. W pobliżu ogrodzenia porzucili kombinezony robocze, pod którymi mieli własne ubrania.

Zaalarmowani o sprawie funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania pościgowe. W poszukiwania młodych mężczyzn zaangażowani zostali także policjanci z Pabianic, z Oddziału Prewencji z Łodzi, którzy z pomocą psa tropiącego a także wykorzystując policyjny śmigłowiec dokładnie sprawdzali teren. Już niespełna dwie godziny od zgłoszenia mundurowi z oddziału prewencji policji zauważyli dwóch młodych mężczyzn w kompleksie leśnym. Na widok policjantów nieletni zaczęli uciekać. Po krótkim dynamicznym pościgu zostali zatrzymani. Po wylegitymowaniu okazało się, że to poszukiwani wychowankowie placówki poprawczej. Dzięki sprawnym i dobrze zorganizowanym działaniom nieletni wrócili pod opiekę pracowników placówki.