Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Wprowadzone w poniedziałek, 23 marca 2020 regulacje przez polski rząd wydłużyły czas związany z zawieszeniem zajęć edukacyjnych, do dnia 10 kwietnia. Natomiast od dnia 20 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii, co pozwala organom państwowym podejmować pewne działania mające na celu ochronę obywateli. Na dzień 25 marca zanotowano 927 przypadków koronawirusa oraz 12 ofiar śmiertelnych, co oznacza, że liczba ta wciąż rośnie, ale na nasze szczęście, powoli.

Codziennie przeprowadza się w całej Polsce blisko 3 tysiące testów na koronawirusa, w kontekście tego wiele osób zadaje sobie pytanie – czy można przeprowadzić taki test komercyjnie? Według informacji opublikowanej na https://dworska.pl/lekarze-krakow/test-na-koronawirusa-covid-19 można przypuszczać, że wkrótce ruszą takie testy.

Najnowszą zmianą jest wprowadzone 24 marca zaostrzenie obowiązujących reguł dotyczących przemieszczania się. W skrócie dotyczy to zgromadzeń takich jak uroczystości religijne oraz samej kwestii związanych z celem przemieszczania się. Zmiany te mają obowiązywać do 11 kwietnia włącznie. Można nadal przemieszczać się w kwestii dojazdu do pracy oraz przemieszczać się w ramach wykonywanych obowiązków, na przykład praca kuriera lub dostarczyciela towaru. Praca w wolontariacie, działanie na rzecz potrzebujących, a więc poruszanie się w ramach tak prowadzonej działalności jest dozwolone. Dozwolone są również sprawy niezbędne do życia codziennego, a więc konieczność zakupienia żywności i innych przedmiotów, lekarstw w aptece, wizyta u lekarza, opieka nad osobą bliską, wyprowadzenie zwierząt, a także jednorazowe wyjście w celu sportowym – na przykład biegi. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że poruszać się można jedynie w grupach maksymalnie dwuosobowych, nie dotyczy to jednak rodzin, które mogą przemieszczać się we własnych grupach, jak do tej pory.

Należy jeszcze dodać, że najbardziej rzetelne informacje zawsze można znaleźć na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus Wiele stron niepotrzebnie sieje panikę, więc istotne jest, aby być na bieżąco z realnym źródłem informacji.

Ważne informacje dotyczące koronawirusa w Polsce