W wielu sytuacjach życiowych pomoc prawna może okazać się niezbędna. Do kogo jednak się zgłosić – adwokata, radcy prawnego czy prawnika? W Warszawie można znaleźć wiele kancelarii, świadczących usługi, które będą przydatne w wielu sprawach. Sprawdź, po czyje wsparcie sięgnąć w różnych sytuacjach.

Prawnik w Warszawie – doradztwo prawne

Problemy i wątpliwości związane z prawem zdarzają się całkiem często – w wielu momentach życia możemy znaleźć się w sytuacji, kiedy nieznajomość przepisów lub trudność w ich interpretacji może utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. W takich momentach najlepiej zwrócić się o pomoc do osoby o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu, która będzie umiała najlepiej nam doradzić. Prawnik Warszawa zajmuje się profesjonalnym doradztwem prawnym oraz innymi usługami, które mogą być przydatne w wielu sprawach.

Kancelaria prawna to miejsce, do którego powinniśmy się udać przede wszystkim w sytuacjach, kiedy jakaś sprawa budzi nasze wątpliwości. Prawnik wyjaśni nam ją od profesjonalnej strony, wskazując na jej możliwe rozwiązania i podpowiadając, jakie działania będą dla nas najkorzystniejsze. Jest to duże wsparcie przy wszelkich problemach związanych z prawem karnym, cywilnym, administracyjnym czy prawem pracy.

Prawnik pomoże nam także w sporządzeniu pism procesowych, np. pozwów, a także różnego typu umów.

Jakie usługi świadczy adwokat?

Osoby niezaznajomione z prawem często mylą usługi adwokata i prawnika, jednak oba zawody dość mocno się różnią. Prawnik jest przede wszystkim przygotowany do świadczenia doradztwa prawnego, natomiast usługi adwokata są poszerzone o dodatkowe możliwości. Adwokat, poza poradami i innymi usługami prawnymi, może również reprezentować swojego klienta przed sądami. Z tego względu to właśnie do kancelarii adwokackiej powinniśmy się zgłosić, jeśli chcemy uzyskać pomoc prawną podczas postępowania sądowego. Adwokat może w niektórych przypadkach nawet zastąpić swojego klienta podczas rozpraw, co dla wielu osób jest znaczącą pomocą.

Adwokata obejmuje także tajemnica zawodowa, dzięki czemu może on chronić interesy swojego klienta w każdej sprawie. Działa on zawsze niezależnie, nie może bowiem pozostawać w stosunku pracy.

Czym zajmuje się radca prawny?

Kolejnym zawodem, który może wydawać się podobny do prawnika, jest radca prawny. Radca ma kwalifikacje zbliżone do adwokata – może świadczyć rozbudowane usługi prawne, włącznie z reprezentowaniem swojego klienta przed sądem. Obecnie różnice pomiędzy radcą prawnym a adwokatem są niewielkie i polegają głównie na zasadach zatrudnienia – radca może bowiem pozostawać w stosunku pracy podczas świadczenia większości usług prawnych.

Do radcy możemy więc zgłosić się zarówno w sytuacji, kiedy potrzebujemy doradztwa prawnego, jak i przy postępowaniu sądowym, kiedy chcemy skorzystać z usług pełnomocnika.

Z czyich usług skorzystać?

Z czyich usług skorzystać, kiedy zmagamy się z sytuacją wymagającą pomocy prawnej? Jest to zależne przede wszystkim od sytuacji i naszych osobistych preferencji. Prawnik w Warszawie to najczęstsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z porady prawnej – zapewni nam profesjonalne doradztwo i pomoże przy pisaniu i składaniu pozwów. Pomoc adwokata jest wskazana dla osób, które poza doradztwem liczą także na szerzej zakrojone wsparcie, obejmujące również reprezentowanie klienta podczas rozpraw w sądzie. Radca prawny może pomóc nam w równym stopniu, co adwokat, jednak warto pamiętać, że przy sprawach karnych i karno-skarbowych nie może on reprezentować klienta przed sądem, jeśli pozostaje w stosunku pracy.

Warto przede wszystkim wybrać sprawdzoną kancelarię, która specjalizuje się w dziedzinie prawa, związanej z naszym problemem. Dzięki temu obsługiwać będzie nas osoba doświadczona w danym temacie, znająca wiele podobnych spraw, co przełoży się na jakość usług. Najlepiej zdecydować się na usługi adwokata, prawnika lub radcy prawnego, którzy podejdą do naszej sprawy indywidualnie.

Adwokat, radca prawny czy prawnik – czyje usługi wybrać w Warszawie?