Wynajęcie wirtualnego biura jest dobrym rozwiązaniem dla firmy, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić koszty i nada jej profesjonalny wizerunek. Podczas zakładania firmy liczy się pierwsze wrażenie. Obejmuje to adres biznesowy firmy, czy telefon jest odbierany i w jaki sposób jest odbierany, a także miejsce spotkań z potencjalnymi klientami i inwestorami. Właściciele małych firm to wiedzą, ale ich dylemat brzmi, co z tym zrobić.

Biuro, które robi wrażenie i grupa ludzi, którzy odbierają połączenia telefoniczne i wiedzą, jak przyjmować gości, może pochłonąć znaczną część naszego budżetu. Warto zatem wiedzieć, jak zapewnić, że pierwsze wrażenia są pozytywne, a koszty operacyjne nie są przytłaczające.

Powody wynajmowania wirtualnego biura


Wirtualne biura umożliwiają firmom z siedzibą w domu, firmom rozpoczynającym działalność i małym firmom o ustalonej pozycji uzyskanie doskonałego wizerunku bez konieczności ponoszenia wydatków na fizyczną powierzchnię biurową. Za ustaloną opłatą miesięczną można uzyskać profesjonalny adres służbowy, ekskluzywny numer telefonu odbierany przez miejscową recepcjonistkę oraz administrację dotyczącą odbierania poczty i połączeń. Cel, dla którego są one używane, określa sposób ich wykorzystania, więc jest to doskonały pomysł, aby rozważyć, które jego właściwości są najlepiej dostosowane do rodzaju działalności gospodarczej.

Wpływ na wizerunek firmy


Dla firm działających w domu, to koszmar, że na telefon od jednego z najważniejszych potencjalnych inwestorów odpowie ktoś nieodpowiedni. A kiedy dostajemy telefon od ważnego klienta, czy naprawdę chcemy, aby ta rozmowa odbyła się w otoczeniu rodziny. Pozwala to nam uzyskać elastyczność. Wielu przedsiębiorców chce uciec od poczucia przywiązania do biurka. Niestety, to uczucie jest replikowane, kiedy osiedlamy się w nowym biurze, ale nie możemy się od niego oddalić z obawy przed utratą ważnego połączenia. Wykorzystanie tego modelu biznesowego znacznie wzrosło w ostatniej dekadzie, ponieważ pozwala na posiadanie, oprócz adresu fizycznego z konsekwentnym odbiorem poczty, kompetentnego sekretarza/recepcjonistę do odbierania połączeń. Jest rzeczą oczywistą, że ważne jest, aby spotykać się z potencjalnymi klientami lub inwestorami w środowisku, które jest odpowiednie do tego, czego wymaga dana sytuacja. Z wirtualnym biurem, można się poruszać, a nawet wziąć trochę wolnego czasu, wiedząc, że niczego przez to nie stracimy i nasza firma na tym nie ucierpi.

Zapewnienie bardziej efektywnej pracy


Oprócz tego, że jest to kosztowne, prowadzenie biura jest czasochłonne. Musimy zarządzać personelem, wyposażać i utrzymywać biuro, a to tylko niewielka część długiej listy działań. Korzystanie z wirtualnego biura umożliwia innym zajęcie się tymi zadaniami, pozwalając nam skoncentrować się na czynnościach, które są dla nas naprawdę ważne. Ekspansja na nowe rynki dzięki wirtualnemu biuru jest także o wiele łatwiejsza. Wiele firm korzysta z wirtualnego biura, aby osiedlić się w innych regionach. Jest to świetny sposób na zaprojektowanie naszej obecności w trakcie przygotowań do utworzenia obiektów fizycznych w regionie. Jeśli wynajmiemy swoje wirtualne biuro w miejscu, które oferuje biura z włączonymi usługami, możemy rozwijać się bez zmiany adresu firmy lub szukania nowych obiektów.

Co nam może zapewnić wirtualne biuro?


Konfiguracja wirtualnego biura może zająć tylko kilka kliknięć. Korzyści są z tego oczywiste, ale warto pomyśleć o takich jego funkcjach, które nas interesują. Warto zastanowić się, czy chcemy również skorzystać z usługi odbierania połączeń, czy ważne jest posiadanie prestiżowego adresu biznesowego w międzynarodowym centrum biznesowym, czy też wolimy mieć coś bliżej domu, aby z łatwością korzystać z miejsc pracy, sal konferencyjnych i usług wideokonferencyjnych. Biura wirtualne mogą zaspokoić wszystkie te specyficzne potrzeby, wystarczy tylko ustalić, które z nich nas interesują. Wizerunek i perspektywy dla naszej firmy oraz jakość środowiska pracy można zmienić w ciągu zaledwie kilku dni, bez narażania się na zbyt duże koszty.

 

Więcej informacji

Sprawdź, jakie oferty ma wirtualne biuro w Warszawie - sprawdź propozycje cenowe oraz korzyści wirtualnego adresu