Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Dzisiaj, w pabianickiej komendzie uroczyście pożegnano policjantów odchodzących na emeryturę. Komendanci tutejszej jednostki w obecności kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych podziękowali za wzorową i długoletnią służbę.

,,Życie składa się z przywitań i pożegnań” – te słowa Wiktora Hugo oddają charakter policyjnej służby: wstępując do niej policjant wita się z mundurem i żegna z nim odchodząc na emeryturę. Ze służbą w policji pożegnało się 9 doświadczonych funkcjonariuszy. To podinsp. Sławomir Komorowski, naczelnik wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, nadkom. Sylwester Szplit, aspiranci sztabowi: Monika i Mariusz Szczepańscy, Robert Słowiński, Witold Mękarski, Marcin Filip oraz dwaj starsi aspiranci: Dariusz Chanczak i Bartłomiej Broniarczyk.

Komendant powiatowy mł. insp. Tomasz Szwed w obecności swoich zastępców, policjantek, policjantów, pracowników cywilnych oraz szefowych pabianickiej prokuratury, w ciepłych słowach podziękował odchodzącym za wieloletnią i pełną zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pabianickiego. – Rozstanie z mundurem to chwile, które pozostają głęboko w pamięci. Nasza służba nie jest łatwa. Poświęcamy się jej całym sobą, poświęcamy życie prywatne, często zmieniamy plany dla dobra służby. Za tą służbę i za te chwile bardzo dziękuję – mówił insp. Tomasz Szwed. W imieniu własnym, swoich zastępców oraz współpracowników życzył zacnym emerytom zdrowia, pomyślności i powodzenia w realizacji planów osobistych, szczególnie tych, które do tej pory w nawale zajęć służbowych czekały na spełnienie. – W tym uroczystym dla was dniu składam serdeczne życzenia, dużo zdrowia, spokoju i radości z emerytury. Byście ciepło wspominali każdy moment, kiedy stawialiście się do służby. Drzwi do komendy są zawsze dla was otwarte - dodał na zakończenie komendant.
Policyjni emeryci na pamiątkę otrzymali ryngrafy i upominki. Żegnając się z mundurem podziękowali za wspólną służbę i lata spędzone w pabianickiej jednostce. – Serdecznie dziękuję, że wspólnie z wami uczestniczyłem w procesie wykrywczym. Dziękuję, że przez ćwierć wieku, na początku uczyłem się policyjnego rzemiosła od najlepszych, by następnie móc przekazywać wiedzę popartą doświadczeniem dla młodszych ode mnie. Jesteśmy powołani, by służyć drugiemu człowiekowi i to czyńcie z pełnym oddaniem. Dziękuję wam za ciepłe słowa i życzę, abyście zawsze byli dobrym człowiekiem, a tym samym dobrym policjantem – tymi słowami dziękował podinsp. Sławomir Komorowski, wieloletni naczelnik wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.