Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Jak podróżować nie mając za dużo gotówki? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście! Podpowiadam, jak znaleźć sposób na tanie i naprawdę świetne wakacje. Wystarczy zastosować tylko kilka trików i sprawa załatwiona.

Tanie wakacje, czyli jakie wakacje?

Zacznijmy, od zastanowienia się, czym tak naprawdę są dla nas tanie wakacje. Dla jednych będzie to wycieczka lub wczasy w obrębie polskich granic. Dla drugich będzie t wyjazd last minute z pomocą

Od czego zacząć?

Po pierwsze- zaplanuj budżet i pamiętaj, że podróżować przy małym budżecie można bez problemu, jeśli się dobrze do tego zabierzesz. Oto kilka zasad, których warto przestrzegać planując niskobudżetowe wakacje:

 • Nie korzystaj z pośredników, biur podróży, portali noclegowych, którym musisz zapłacić prowizję. Szukaj takiego rozwiązania, za które będziesz płacił be obciążenia dodatkowych kosztów.
 • Szukaj taniego transportu- mowa tu o tanich lotach, lokalnych pociągach i tak dalej. Jednoczenie pamiętaj, że sposób w jaki będziesz się poruszać musi być dostoswany do Twoich potrzeb- na przykład: mając małe dziecko nie wybierzesz kilkunastogodzinnej podróży pociągiem, jeśli za niewiele więcej będziesz mieć możliwość lotu samolotem.
 • Nie wybieraj popularnych miejscówek- zapomnij o Zakopanem, Władysławowie czy Ustce. Jeśli planujesz urlop w sezonie wybieraj mniej popularne miejsca. Są nie tylko bardziej urokliwe, ale i tańsze.
 • Podróżuj w czasie, kiedy ludzie jeszcze nie rozpoczęli szerokorozumianego sezonu urlopowego. Restauratorzy i sprzedawcy nie zdążą wtedy jeszcze podnieść cen „pod turystów”
 • Jeśli planujesz krótszy urlop i lecisz samolotem postaraj się zabrać jak najmniej rzeczy, najlepiej do bagażu podręcznego. Wyjdzie taniej.
 • Nie bój się wynajmować pokoi lub mieszkań od osób prywatnych. Airbnb to skarbnica miejsc unikalnych i z charakterem na każda kieszeń.
 • Zbierz jak największą grupę przyjaciół oraz znajomych i podróżujcie razem. Podróżowanie w grupie jest tańsze.
 • Nie j poruszaj się taksówkami. No chyba, że w ostateczności. Kosztują mnóstwo pieniędzy
 • Nie kupuj za dużo pamiątek. Są bajońsko drogie i okropnie kiczowate.
 • W restauracjach korzystaj z propozycji typu „danie dnia”. Ma jedzeniu oszczędzisz również zabierając na drogę na przykład na zwiedzanie tzw. suchy prowiant. Nie wydajesz wtedy na przekąski, które kosztują krocie, szczególnie w środku sezonu turystycznego.
 • Korzystaj z wszelkiego rodzaju „kart turysty”. Zwiedzisz wiele ciekawych miejsc za naprawdę niewielkie pieniądze.

To chyba wszystko, co powinieneś wiedzieć o tanim podróżowaniu w pigułce.

Tanie podróże są możliwe!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.