Jeden z policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 28-letni pirat drogowy miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie uderzył w ogrodzenie posesji.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo. Jeden z łódzkich policjantów po raz kolejny zatrzymał w Pabianicach pijanego kierowcę. Wcześniej dokonał tego w listopadzie ubiegłego roku, zatrzymując przy ul. Karniszewickiej kierowcę skody, mającego prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Tym razem funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjął czynności 17 lutego 2019 roku wobec pijanego kierowcy fiata sieny, który uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Ostatniej i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjant widząc całe zajście, wsiadł w swój samochód i pojechał za sprawcą. Fiat zatrzymał się na parkingu przy ul. Śniadeckiego. Dwaj pasażerowie wysiedli na zewnątrz i oglądali powstałe w pojeździe uszkodzenia. Za kierownicą pozostał 28-latek. Policjant poczuł od niego silną woń alkoholu. Okazał legitymację służbową i nakazał opuścić pojazd. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia, więc funkcjonariusz wyciągnął go z pojazdu. Na pomoc pospieszył postronny świadek, który pomagał łódzkiemu stróżowi prawa w podjętej interwencji. Dwaj pasażerowie fiata zachowywali się agresywnie wobec policjanta. Byli wulgarni, opryskliwi, ubliżali i pluli na niego. Cała trójka trafiła do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jeden z pasażerów ponad 3 promile. 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Niewykluczone, że podróżujący z nim kompani usłyszą zarzut znieważenia funkcjonariusza. Sprawcom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.