Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pabianice

Na terenie gminy Lutomiersk ruszyły służby ponadnormatywne. Dodatkowe policyjne patrole czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Zgodnie z podpisaną wcześniej umową pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach a wójtem gminy Lutomiersk 9 lutego 2019 roku na terenie gminy pojawiły się pierwsze patrole ponadnormatywne. Policjanci pełnili służbę w centrum Lutomierska, w rejonie szkoły podstawowej w Kazimierzu oraz na terenach wiejskich gminy. Te sześciogodzinne służby w podstawowym zamyśle są ukierunkowane nie na pomaganie mieszkańcom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, co w sposób bezpośredni przełoży się na wzrost poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców tam, gdzie jest ono najbardziej zagrożone. Pojawiają się w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń, w rejonie gdzie najczęściej dochodzi do naruszeń prawa i gdzie zdaniem mieszkańców jest potrzeba częstszych wizyt patrolu. Policjanci reagują także na wszelkie przejawy łamania prawa oraz rozmawiają z mieszkańcami o nurtujących ich problemach, zachęcając jednocześnie do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa i bezpośredniego kontaktu z terenowym dzielnicowym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.