Koncert zespołu Gryff i wystawa Magdaleny Samborskiej w Pabianicach
W Pabianicach odbędzie się połączenie muzyki na żywo oraz sztuki wizualnej. Zespół Gryff, reaktywowany po trzydziestu latach działalności, zaprezentuje swoje kompozycje utrzymane w stylistyce rockowej wraz z coverami polskich utworów z lat 80. W trakcie wydarzenia będzie również okazja do zapoznania się z twórczością Magdaleny Samborskiej, artystki i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, która zaprezentuje prace łączące różne formy sztuki i projektowania mody.
Termin i miejsce wydarzenia
Koncert i wystawa odbędą się 13 czerwca 2025 roku o godzinie 20:00 w kinie-teatrze TOMI, mieszczącym się pod adresem Gdańska 4 w Pabianicach.
O zespole Gryff
Gryff to grupa muzyczna, która powstała w Pabianicach w 1993 roku i działała do 1996 roku. Po trzydziestu latach od debiutu zespół reaktywował się, aby zagrać jubileuszowy koncert. W roku 2024 wydali album zatytułowany “21”. Ich repertuar składa się z autorskich piosenek w języku polskim oraz coverów polskiej muzyki lat 80. W skład zespołu wchodzą Anna Kuliberda i Ewa Leśniewicz (wokal), Maciej Kuliberda i Robert Bobryk (gitary), Marcin Kędzierski (gitara basowa) oraz Mariusz Kędzierski (perkusja).
O Magdalenie Samborskiej
Magdalena Samborska, pochodząca z Pabianic, to artystka działająca w obszarze sztuk wizualnych i projektowania mody. Jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W swojej twórczości łączy fotografie, filmy, asamblaże i obiekty, badając miejsce kobiety w kulturze oraz relacje między sztuką użytkową a czystą. W prezentowanych pracach konfrontuje feministyczne koncepcje z modą, tworząc unikalne projekty.
Informacje dodatkowe
- Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 35 zł, a w dniu wydarzenia 40 zł.
- Organizatorem wydarzenia jest Kino - Teatr TOMI.
Ostatnie Artykuły

Plan ogólny Konstantynowa Łódzkiego trafił do konsultacji społecznych

Mefedron i tytoń bez akcyzy. 49-latek trafił do aresztu

Kanzas Cross wraca nad Ner. Dwa dystanse i biegi dla dzieci

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Syreny, pieśni i kwiaty. Pabianiczanie uczczą rocznicę powstania

Na urlopie zatrzymał toczącego się Opla. Kierowca trafił do szpitala

Godzina rozmowy, jogi i ważnych pytań. Nowy cykl dla nastolatków

Garaż blaszany w Pabianicach - praktyczny przewodnik po zgłoszeniu i pozwoleniu

Łódź Summer Festival zmienia komunikację. Dłużej pojedzie linia 43

Na Lewitynie służby pokazały, co potrafią. Było cięcie auta i piana

Tunel pod torami przy Wspólnej coraz bliżej. Projekt ma finansowanie

Siedem tysięcy kadrów na jeden ślub. Fotografka zatrzymuje to, co ulotne

Z Konstantynowa na rowerze przez Europę. Ma za sobą tysiące kilometrów

Dwa mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Nowa forma wsparcia
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach - kontakt, BOK, awarie i laboratoria
- Muzeum Miasta Pabianic - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pabianicach - kontakt, świadczenia, dokumenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Pabianicach - adres, dla kogo, jak się zapisać
- MOSiR Pabianice - basen, korty, hala i Ośrodek Lewityn. Kontakt, godziny, cennik
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pabianicach - kontakt i zasoby
