Nowy szef pabianickich policjantów w Konstantynowie. Ma za sobą 16 lat służby

Nowy szef pabianickich policjantów w Konstantynowie. Ma za sobą 16 lat służby

FOT. Policja Pabianice

Melduje się nowy komendant. 30 kwietnia w urzędzie miejskim w Konstantynowie Łódzkim odbyła się uroczysta zbiórka, która zakończyła ponad roczny okres pełnienia obowiązków przez komisarza Marka Marusińskiego – teraz oficjalnie objął stanowisko komendanta tamtejszego komisariatu.

Zmiana na stanowisku była planowana. Marusiński zastąpił nadkomisarza Andrzeja Grzelaka, który awansował na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. To właśnie z tej jednostki wywodzi się większość kadry kierowniczej obecna na uroczystości.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach podinspektor Robert Ludwikowski przyjął meldunek od aspiranta sztabowego Marcina Ślusarskiego, zastępcy naczelnika wydziału prewencji. Obok nich stali przedstawiciele samorządów z Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska oraz komendant straży miejskiej Waldemar Stegliński.

Marusiński to weteran. Służbę rozpoczął w marcu 2009 roku i od początku był związany z pabianicką komendą. Przez lata przeszedł drogę od referatu prewencji – gdzie pełnił obowiązki kierownika w latach 2017-2018 – przez zastępcę komendanta w 2023 roku, aż po pełnienie obowiązków komendanta przez ostatni rok. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i posiada odznaczenie Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Pabianicka komenda powiatowa tradycyjnie obsługuje także podległy jej komisariat w Konstantynowie Łódzkim. To tam Marusiński będzie teraz odpowiadał za lokalne działania operacyjne i prewencyjne.

Awans Grzelaka na zastępcę komendanta powiatowego i jednoczesne powołanie Marusińskiego na stałe stanowisko sugerują, że struktury dowodzenia w regionie się stabilizują po okresie pełnienia obowiązków. Dla samego Marusińskiego to zwieńczenie niemal dekadę pracy w tym samym ośrodku – rzadkość w policyjnych transferach.

na podstawie: KPP w Pabianicach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Pabianice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.