Ostatnie wydarzenia na drogach przypominają, jak ważna jest odpowiedzialność kierowców. Dzięki czujności obywateli, udało się zatrzymać nietrzeźwą kobietę, która stwarzała zagrożenie na drodze. To przypomnienie dla nas wszystkich, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Interwencja obywatelska w Dobroniu
Badanie stanu trzeźwości i konsekwencje
Apel o odpowiedzialność na drodze
Interwencja obywatelska w Dobroniu
28 sierpnia 2024 roku, w godzinach przedpołudniowych, dyżurny policji w Pabianicach otrzymał zgłoszenie o nietypowym zachowaniu kierowcy skody. Zgłoszenie pochodziło od 46-letniego mężczyzny, który zauważył, że prowadząca pojazd kobieta ma trudności w prowadzeniu. Samochód poruszał się niepewnie, wędrując po całej szerokości jezdni. Dzięki szybkiej reakcji świadka, udało się zapobiec potencjalnej tragedii.
Badanie stanu trzeźwości i konsekwencje
Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że 53-letnia kierująca miała w organizmie blisko 2,8 promila alkoholu. To nie tylko przestępstwo, ale także poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W dodatku, przewoziła pasażera, który również był pod wpływem alkoholu. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom, że chciała odwieźć mężczyznę do domu. Niestety, jej decyzja mogła zakończyć się tragicznie dla obu uczestników drogi.
Apel o odpowiedzialność na drodze
W obliczu tego zdarzenia, policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. "Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Każdy z nas może być świadkiem niebezpiecznych sytuacji i powinien reagować, informując odpowiednie służby" – podkreślają funkcjonariusze. Osoby odpowiedzialne za swoje czyny powinny mieć na uwadze, że w przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Policja Pabianice