Bezpłatne badania mammograficzne – zadbaj o zdrowie!
Bezpłatne badania mammograficzne mogą stać się kluczem do wczesnego wykrycia raka piersi. LUX MED Diagnostyka zaprasza wszystkie kobiety w wieku od 45 do 74 lat do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości. Program Profilaktyki Raka Piersi, finansowany przez NFZ, daje szansę na regularne badania i spokojny sen.

Dlaczego warto regularnie wykonywać mammografię?

Mammografia to jedno z najważniejszych badań, które może uratować życie. Jest to najbardziej czuły i specyficzny sposób na wykrycie raka piersi. Dzięki niemu możliwe jest zidentyfikowanie zmian, które są niewidoczne podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie i niemal 100% powrót do zdrowia. Warto zaznaczyć, że udział w programie zapewnia szybką diagnozę i dostęp do dalszej opieki medycznej.

Kto może skorzystać z programu i jakie są wykluczenia?

Program Profilaktyki Raka Piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat. Ważne jest, aby przy określaniu wieku brać pod uwagę rok urodzenia. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego. Warto podkreślić, że z programu wyłączone są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” oraz te, które korzystają z „Kompleksowej opieki onkologicznej nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Gdzie i kiedy można wykonać badanie mammograficzne?

LUX MED Diagnostyka udostępnia mobilne pracownie mammograficzne, które odwiedzą różne lokalizacje. W Dłutowie badania odbędą się 25 lipca w godzinach 13:30-15:30 przy Urzędzie Gminy, ul. Pabianicka 25. Natomiast w Pabianicach mobilna pracownia będzie dostępna 26 lipca od 10:00 do 15:30 przy markecie Kaufland, ul. Grobelna 9.

Rejestracja i przygotowanie do badania

Aby zarejestrować się na badanie, należy zadzwonić pod numer telefonu 22 880 90 80 (*3). Przed połączeniem zaleca się przygotowanie dowodu osobistego w celu weryfikacji uprawnień do badania. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o punktualne stawienie się na badanie w wyznaczonym czasie.

Więcej informacji

Więcej szczegółowych informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi można znaleźć na stronie internetowej LUX MED Diagnostyka. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Dbajmy o swoje zdrowie i regularnie wykonujmy badania profilaktyczne!


Opierając się na: UM Pabianice