Europejski Tydzień Ruchu 2024 już wkrótce w naszym mieście

W naszym mieście na przełomie maja i czerwca odbędzie się Europejski Tydzień Ruchu MOVE Week 2024. Wydarzenie to, organizowane już po raz trzynasty, ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród mieszkańców.

  1. Rozpoczęcie MOVE Week 2024 – 27 maja.
  2. Gotowe materiały edukacyjno-ruchowe dla nauczycieli.
  3. Specjalne propozycje dla dzieci z niepełnosprawnościami.
  4. Nagrody dla najbardziej aktywnych placówek.

MOVE Week to część szeroko zakrojonej kampanii NowWeMOVE, prowadzonej przez International Sport and Culture Association (ISCA). Jej głównym celem jest walka z epidemią bezruchu, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. W Polsce koordynacją wydarzenia zajmuje się Fundacja V4Sport, która w tym roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS oraz partnerami lokalnymi.

Na przestrzeni lat MOVE Week stał się jednym z największych wydarzeń promujących aktywność fizyczną. Od pierwszej edycji zgromadził ponad 4 miliony uczestników w całej Europie. W tym roku, organizatorzy przygotowali specjalne materiały dla nauczycieli przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Te gotowe materiały edukacyjno-ruchowe uwzględniają potrzeby zarówno dzieci pełnosprawnych, jak i dzieci z różnymi niepełnosprawnościami.

Nowością tegorocznej edycji są propozycje dedykowane dzieciom z niepełnosprawnością narządu słuchu, wzroku, intelektualną oraz ruchową. Materiały te obejmują tzw. Plany Aktywnych Przerw, czyli zestawy krótkich filmów z prostymi ćwiczeniami. Dzięki nim, nauczyciele będą mogli wprowadzić ruchowe przerwy w trakcie zajęć czy poranny rozruch, dostosowany do możliwości wszystkich dzieci.

Dlaczego warto wziąć udział w MOVE Week? Oprócz promowania zdrowego stylu życia, przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych placówek. To doskonała okazja, aby dzieci i młodzież mogły cieszyć się ruchem i rywalizacją w przyjaznej atmosferze.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by stać się częścią MOVE Week Poland 2024 i wesprzeć inicjatywę, która ma na celu poprawę kondycji fizycznej wszystkich mieszkańców.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Pabianicach