Włamywacz recydywista zatrzymany w Pabianicach. Odzyskano łupy.
W naszym mieście znowu niepokojące wydarzenie: 39-letni mężczyzna został zatrzymany za kradzież z włamaniem. Włamywacz, który nie jest obcy prawu, może teraz spodziewać się surowszej kary. Policja, dzięki szybkiej reakcji, odzyskała skradzione dobra, a mieszkańcy osiedla Bugaj mogą czuć się nieco bezpieczniej.
  1. Zatrzymanie 39-latka po włamaniu do mieszkania.
  2. Odzyskanie skradzionych pieniędzy i biżuterii przez policję.
  3. Włamywacz recydywista może spodziewać się zaostrzenia kary.
  4. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

W cichym poranku, gdy większość mieszkańców naszego miasta jeszcze delektowała się spokojem, złodziej postanowił przerwać ten idylliczny obraz. Około 11:10, 25 marca, do służb wpłynęło zgłoszenie o włamaniu. Nieznany wówczas sprawca, wykorzystując niewielkie okno na parterze, dostał się do środka mieszkania, skąd zabrał cenne przedmioty.

Interwencja policji nastąpiła błyskawicznie. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, zastali uszkodzone okno oraz drzwi, co było cichym świadkiem przestępczego czynu. Jednak pustka, którą zastała policja, nie trwała długo. Dzięki skutecznym działaniom, zaledwie pół godziny później, udało się zatrzymać 39-letniego sprawcę. Przy nim znaleziono nie tylko dowody jego winy w postaci skradzionych pieniędzy i biżuterii, ale również potwierdzenie, że sprawiedliwość w naszym mieście nadal jest czujna.

Kradzież z włamaniem to przestępstwo, które wstrząsa naszym poczuciem bezpieczeństwa. Tym razem jednak, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji naszych funkcjonariuszy, mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. 39-latek, znany już wcześniej organom ścigania, teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich czynów. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, ale w przypadku recydywy, kara ta może zostać zaostrzona.

Sąd, na wniosek prokuratora, postanowił zastosować wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Ta decyzja jest ważnym sygnałem dla wszystkich, którzy próbują naruszać prawo i bezpieczeństwo naszych domów. Mieszkańcy mogą czuć się nieco spokojniejsi, wiedząc, że sprawcy takich czynów nie unikną odpowiedzialności.


Wg inf z: Policja Pabianice