O tym, że motocykl nie wybacza błędów nikomu miał okazję ostatnio przekonać się 16-letni cyklista. Nastolatek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zdarzenia drogowego. Apelujemy do kierowców jednośladów o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa. Wiele ofiar zdarzeń z udziałem jednośladów to właśnie młodzi ludzie.

6 listopada 2023 roku tuż przed godziną 15.00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył nieletni motocyklista. Zgłaszająca, przejeżdżając przez miejscowość Barycz, zauważyła leżący na łące motocykl marki Yamaha obok którego znajdował się nieprzytomny kierujący. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy i udzieliła pomocy młodemu cykliście. Mężczyzna odzyskał przytomność przed przyjazdem policyjnego patrolu. Okazało się, że jadąc w kierunku miejscowości Barycz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. 16-letni mieszkaniec Łasku w związku z utratą przytomności został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do łódzkiego szpitala. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci apelują!
Motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach odnoszą najcięższe obrażenia. Wiele ofiar zdarzeń z udziałem jednośladów to właśnie młodzi ludzie. Jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale  również posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania. Kierujący zawsze powinni pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy i zachowaniu rozsądku za kierownicą. Brawura i nieprzestrzeganie przepisów drogowych to główne przyczyny poważnych zdarzeń drogowych.

sierż. szt. Agnieszka Jachimek

 

  • Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia drogowego.
  • Motocykl leżący na łące.