36-letnia pabianiczanka mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie opiekowała się swoim 5-miesięcznym synem. O zdarzeniu poinformowali świadkowie, którzy zauważyli dwie nietrzeźwe kobiety prowadzące wózek z dzieckiem. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Każdy sygnał o nieprawidłowościach w rodzinach czy też o nietrzeźwych rodzicach opiekujących się dziećmi jest skrupulatnie sprawdzany przez policjantów. Dlatego też, gdy 11 maja 2023 roku dyżurny pabianickiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o dwóch kompletnie pijanych kobietach opiekujących się niemowlęciem, natychmiast skierował na miejsce patrol. Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 17:00, na ulicy Moniuszki w Pabianicach. Interweniujący funkcjonariusze zauważyli, we wskazanym miejscu, dwie kobiety które chwiały się na nogach, a kontakt z nimi był znacznie utrudniony. Jedna z nich okazała się być matką 5-miesięcznego chłopca, który znajdował się wewnątrz prowadzonego przez nią wózka. 36-latka była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Pabianiczanka miała przy sobie alkohol, ale nie posiadała jedzenia dla swojego dziecka. Niemowlę zostało przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i przewiezione do szpitala. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialną matkę. Również jej koleżanka spędziła noc w policyjnym areszcie. O sprawie został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszym losie dziecka. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają również pabianiccy policjanci.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. Wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Natomiast w pilnych sprawach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy interweniować, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

sierż. sztab. Agnieszka Jachimek

  • nietrzeźwa matka zatrzymana przez policjantów