11 listopada to wyjątkowy i bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, ponieważ to właśnie wtedy świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Pod Pomnikiem Legionisty złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze jako symbol pamięci i wdzięczności bohaterom 1918 roku. Tego dnia odbyły się miejsko-powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości w Pabianicach. W patriotycznej uroczystości uczestniczyli między innymi przedstawiciele władz miasta i powiatu. Wśród wielu delegacji nie zabrakło również przedstawicieli pabianickiej Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach insp. Jarosławem Tokarskim.

Uroczyste miejsko-powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą święta w kościele pod wezwaniem św. Mateusza w Pabianicach. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji ojczyzny. Po mszy patriotyczną uroczystość kontynuowano tradycyjnie przy Pomniku Niepodległości. W szpalerze pocztów sztandarowych był sztandar Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Na zakończenie uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod Pomnikiem Legionisty delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Wiązankę złożyła między innymi delegacja służb mundurowych: Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Jarosław Tokarski, Komendant Straży Miejskiej w Pabianicach Tomasz Makrocki oraz st. kpt. Jacek Karcz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości tego dnia odbyły się również w Konstantynowie Łódzkim, podczas których p.o. Komendanta Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim nadkom. Andrzej Grzelak, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

  • zdj. UM Konstantynów Łódzki