Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim policyjni profilaktycy i dzielnicowi rozmawiali z dziećmi podczas festynów plenerowych na terenie Pabianic. Spotkania zostały przeprowadzone w ramach Dnia Dziecka i akcji „Bezpieczne wakacje”.

Funkcjonariusze – profilaktycy i dzielnicowi odwiedzili dzieci w minioną sobotę i niedzielę (4-5 czerwca 2022 roku) na terenie Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Włókniarz Pabianice i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach. W trakcie spotkań policjanci przypomnieli milusińskim, jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na placu zabaw oraz nad wodą. Wskazali między innymi, jak postępować podczas kontaktu z obcymi, przestrzegając dzieci by nigdy nie oddalały się z nieznajomymi, a także jak wzywać pomoc.

Policjanci rozmawiali również z zebranymi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wyjaśnili dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach. Mundurowi wskazali, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego należy nosić odblaski.

Spotkania były czasem dobrej zabawy, dzięki której dzieci zdobyły cenną wiedzę o bezpieczeństwie. Aktywnie uczestniczyły w rozmowie, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

 

podkom. Ilona Sidorko